صنعت دام و طیور و آبزیان
روش‌های سنتی، تولید اقتصادی؟؟؟

مهندس حجتی در گردهمایی معاونین بهبود تولیدات دامی:

با روش‌های سنتی، تولید اقتصادی امکان ندارد

دهه آخر اسفند ماه شاهد در گردهمایی معاونین بهبود تولیدات دامی سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌های کشور بودیم. حجتی در این گردهمایی بر ایجاد زنجیره تولید در تمام زیر بخش‌های کشاورزی تأکید و اظهار داشت: کشاورزی با زنجیره تولید، پایدار و موفق خواهد بود، زیرا تولیدکننده‌ی خارج از زنجیره تولید، باید جداگانه نهاده‌های مورد نیاز را تهیه و محصولش را به هر قیمتی در بازار عرضه کند که در این صورت َآسیب‌پذیر خواهد بود و دچار اشتباه در محاسبات می‌شود. به همین جهت تولیدکنندگان باید در زنجیره تولید جذب شوند، زیرا امروز با روش‌های سنتی دیگر نمی‌توان تولید و زندگی کرد.
وی با تأکید بر پرورش انواع دام و طیور در همه استان‌ها، افزود: اگر زمینه پرورش شترمرغ، گوزن، آهو و کبک در مناطق مستعد امکان‌پذیر و اقتصادی است و زمینه‌های صادراتی آن وجود دارد باید بر روی آن سرمایه‌گذاری کرد.
وزیر کشاورزی در عین حال بر مراقبت‌های بهداشتی در تولید دام و طیور به ویژه در مناطق مرزی و نقل و انتقالات آن تأکید و تهیه آمار، ارقام و اعداد واقعی در حوزه تولید را ضروری خواند و تصریح کرد: مدیریت بدون آمار محال است و با داشتن آمار دقیق می‌توان شرایط موجود تولید و عرضه را ارزیابی و برای آن تدبیر کرد.
وزیر جهاد کشاورزی افزود: شناسایی تعاونی‌ها و زنجیره‌های تولید موفق در استان‌های کشور و بازدید دامداران و پرورش‌دهندگان از این زنجیره‌ها می‌تواند به ترویج این خدمات بیانجامد. 

با تمرکز مرغ‌تخم‌گذار در چند استان مخالفم

وزیر کشاورزی گفت: پذیرش سرمایه و دانش در صنعت دامپروری در بخش کشاورزی نسبت به سایر زیربخش‌ها ظهور و ورود بیشتری دارد و کارهای زیادی می‌توان در این حوزه انجام داد، اما با توجه به این که طرح جامع استقرار صنعت طیور کشور در حال طراحی است، تراکم تولید مرغ تخم‌گذار در استان‌های تهران، البرز، قزوین و قم قابل قبول نیست و نباید این صنعت تنها در چند استان متمرکز شود و مناطق نوار ساحلی جنوبی داشته، تولیدکنندگان می‌توانند در این نواحی اقدام به تولید کنند تا در تولید آسیب‌پذیر نباشیم.

اهمیت 16 میلیارد دلار تولیدات داخلی

وی در ادامه با بیان این که نزدیک به ۱۶ میلیارد دلار ارزش تولیدات دامی کشور است، اظهار داشت: این عدد در اقتصاد ایران قابل تامل است.  حجتی در تببین نقش و اهمیت تولیدات دامی داخلی در اقتصاد ملی، امنیت غذایی و امنیت ذهنی و معیشت خانوارها گفت: هنگامی که اعلام می‌شود سالانه نزدیک یک میلیون تن تخم‌مرغ در کشور توسط مرغداران تولید و به مصرف مردم می‌رسد و بخشی هم صادر می‌شود، شاید برای آحاد جامعه تمام ابعاد این دستاورد مشخص نباشد ولی وقتی با کسری ۱۰ هزارتنی آن مواجه می‌شویم مثل شرایط اخیر که به دلیل شیوع آنفولانزای فوق حاد پرندگان حادث شد، تازه متوجه می‌شویم تولید داخلی چه اهمیتی دارد.  وی با بیان این که بخش خصوصی با تعرفه ۵ درصد، تخم‌مرغ وارد می‌کند و با قیمت هر کیلو 12 هزار و 600 تومان می‌فروشد، اعلام می‌کند که صرفه ندارد این درحالی است که تخم‌مرغ داخلی پیش از این با قیمت هر کیلو 9 هزار و 600 تومان عرضه می‌شد، همان موقع عده‌ای اظهار می‌کردند که قیمت‌ها به دلیل هزینه تولید داخلی بالاست و اجحاف به مصرف‌کننده می‌شود؛ آیا تخم‌مرغ ۹۶۰۰ تومانی به مصرف‌کننده فشار وارد می‌کرد یا تخم‌مرغ ۱۲۶۰۰ تومانی وارداتی که البته در این شرایط هم اگر تولید داخلی نباشد وضع به مراتب بدتر می‌شود.
حجتی با اشاره با این که متوسط قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ در تجارت جهانی ۲ دلار و در سطح خرده فروشی حدود ۴ دلار است، خطاب به کسانی که منادی واردات هستند، اظهار داشت: آیا مرغ ۲ دلاریِ وارداتی برای مصرف‌کننده ایرانی مقرون به صرفه است یا مرغ تولید داخلی با خوراک وارداتی فعلی به نفع مصرف‌کننده است؟

ماهنامه دام و کشت و صنعت - شماره ۲۱۵ و ۲۱۶ - سال ۱۳۹۶
 

مدیر سایت
info@iranagrimagazine.com

به این مطلب امتیاز دهید:

کارشناسان ما در مورد مشکلات تولید محصولات، که نمی‌توانید برای آن جوابی پیدا کنید؛ می‌توانند به شما کمک کنند

info@iranAgriMagazine.com
arrow