صنعت دام و طیور و آبزیان
کشتار پنج هزار شتر در استرالیا

در یک کمپین به‌منظور حفظ محیط‌زیست و با هدف حذف تهدیدها علیه محیط‌زیست در استرالیا و به‌دلیل خشکسالی، پنج هزار شتر توسط هلی‌کوپترهای مسلح، کشتار شدند. این حیوانات به‌منظور یافتن آب و غذا وارد مناطق مسکونی شده بودند.
سال 2019، یکی از خشک‌ترین و گرم‌ترین سال‌ها در استرالیا بود که موجب آتش‌سوزی‌های عظیمی شد و منجر به کمبود آب در مناطق بسیاری از آن کشور گردید.
جمعیت شترهای غیربومی در سال‌های اخیر در استرالیا به شدت افزایش یافته و موجب وارد آوردن خساراتی به زیرساخت‌ها، پوشش سبز منطقه و ایجاد خطر برای خانواده‌ها و مجتمع‌های انسانی در شمال‌غرب استرالیا شده‌اند، اما این حرکت کشتار شترها از سوی برخی مجامع بین‌المللی و خبرگزاری‌ها مورد انتقاد و تقبیح قرار گرفت.
مقامات استرالیایی ادعا می‌کنند که این کار مناسب‌ترین روش برای حفظ گونه‌های بومی منطقه است. یکی از مسئولین کشتار شترها می‌گوید که شترهای ضعیف و ناتوان در اغلب اوقات برای نوشیدن آب در چاه‌های این مناطق سقوط کرده و مشکلاتی به وجود آورده‌اند که باعث آلودگی آب‌های این نواحی و محیط‌زیست منطقه شده‌اند.
ضمن آن ‌که تداوم خشکسالی(که مدیریت آن نیز کار چندانی آسانی نیست) یکی از عوامل بسیار مهم در تحت‌فشار قرار گرفتن حیات‌وحش منطقه شده است.
این شترها در دهه 1840 توسط برخی از جوامع مهاجر به‌منظور کارهای اکتشافی و یا حمل بار، قبل از احداث خطوط راه آهن، به استرالیا آورده شدند که پس از پایان یافتن امور اکتشافی به حال خود رها گردیدند.
در پنج ماه گذشته در حدود 10 میلیون هکتار از اراضی استرالیا توسط آتش‌سوزی‌های مهار نشدنی تخریب شد و بیش از دو هزار واحد مسکونی و در حدود نیم میلیارد از انواع جانواران نابود شدند، بنابراین ما ناچار از ایجاد تعادل در حفظ محیط‌زیست هستیم که یکی از این روش‌ها حذف برخی از جانوران است.

ماهنامه دام و کشت و صنعت شماره ۲۴۲-مرداد ۱۳۹۹
 

مدیر سایت
info@iranagrimagazine.com

به این مطلب امتیاز دهید:

کارشناسان ما در مورد مشکلات تولید محصولات، که نمی‌توانید برای آن جوابی پیدا کنید؛ می‌توانند به شما کمک کنند

info@iranAgriMagazine.com
arrow