صنعت دام و طیور و آبزیان
کباب غاز

هزینه=فایده در پرورش غاز
کباب غاز

«شب عید نوروز بود و موقع ترفیع رتبه. در اداره با هم قرار و مدار گذاشته بودیم که هرکس اول ترفیع رتبه یافت، به‌عنوان ولیمه یک مهمانی دسته جمعی نموده و کباب غاز کاملی بدهد تا دوستان نوش جان نموده و به عمر و عزتش دعا کنند...»
سطور بالا گزیده کوتاهی از داستان «کباب غاز» نوشته محمدعلی جمالزاده پدر داستان کوتاه فارسی است که به احتمال زیاد خوانده و یا در موردش شنیده‌اید.
اما آن‌چه در مورد غاز می‌توان گفت این‌که این پرنده می‌تواند به‌عنوان یکی از گزینه‌ها برای تأمین بخشی از نیاز پروتئینی کشور در کنار مرغ، بوقلمون، کبک و... مطرح باشد. علاوه بر گوشت خوشمزه این پرنده، میزان تولید مناسب، مقاومت به بیماری‌ها و بودجه کم برای راه‌اندازی کسب و کار را شاید بتوان از مزیت‌های آن به شمار آورد. غاز همچنین در حذف علف هرز مزرعه، تقویت زمین (کود) نیز نقش موثری دارد. برای آشنایی بیشتر با چند تن از پرورش‌دهندگان غاز در ایران در این مورد گفت‌وگو کرده‌ایم:

عراقی‌ها، مشتری گوشت غاز ایران
فرامرز محبی، با چهار سال سابقه فعالیت در کار پرورش غاز در شهریار تهران که در حال حاضر حدود 200 قطعه غاز از نژاد محلی، آفریقایی و اوکراینی پرورش می‌دهد، می‌گوید: غاز اوکراینی در بازار مشتری بیشتری دارد و گران‌تر و برای پرورش مناسب‌تر است. ارزش این غاز بیشتر به خاطر زیبایی آن است. غاز در ایران بیشتر به‌عنوان پرنده زینتی نگهداری می‌شود اما کشورهایی مانند عراق مشتری گوشت غاز ایرانی هم هستند. برای تولید گوشت، غازهای محلی مناسب‌ترند؛ چون جوجه آن‌ها ارزان‌تر است.
وی ادامه داد: غازها کمتر بیمار می‌شوند اما بعضی بیماری‌ها مانند نیوکاسل و... هم به آن‌ها آسیب می‌زند. شخصاً از واکسن استفاده نمی‌کنم، در عوض با تغذیه مناسب با مولتی ویتامین، سیر، زردچوبه، آویشن و... از بیماری‌ها جلوگیری می‌کنم و تاکنون مشکلی نداشته‌ام.
محبی در مورد تغذیه غاز هم می‌گوید: به جوجه‌ها غذای سوپراستارتر می‌دهیم اما غذای غازهای بالغ مخلوطی از گندم، جو، ذرت و مانند این‌ها است که بیشتر از کارخانه خریداری می‌کنیم. در کنار پرورش غاز بهتر است یک چراگاهی هم وجود داشته باشد تا هزینه‌های تولید پایین بیاید.
وی می‌گوید از طرف دولت هیچ حمایتی صورت نمی‌گیرد. حتی دامپزشکی هم به واحدهای پرورش غاز سرکشی نمی‌کند.

اقتصاد پرورش غاز
معین فرزانه سراجی، از شهرستان بهشهر مازندران می‌گوید: گله غاز تخمگذار داریم. از آن‌ها تخم نطفه‌دار تهیه و در دستگاه جوجه‌کشی به جوجه تبدیل می‌کنیم. بعضی از جوجه‌ها را خودمان پرورش می‌دهیم و بعضی را هم در سن پایین به فروش می‌رسانیم.
وی می‌گوید: 5-4 سال است که در کار پرورش غاز هستم. نژاد محلی ترکمن و غاز اکراینی را پرورش می‌دهیم. قبلاً گله 500 تایی داشتم اما به دلیل کمبود جا، تعداد آن را کم کرده‌ام و حالا مجتمعی را تدارک دیده‎ام و قصد دارم دوباره کارم را توسعه دهم.
این تولیدکننده غاز می‌گوید: نژاد محلی را همه مردم می‌توانند خریداری دارند اما جوجه‌های یکروزه اوکراینی چون گران‌تر هستند مشتری خاصی دارند. جوجه‌های اوکراینی نسبتاً گوشت بیشتری می‌گیرند.
جوجه‌های محلی 5-5/4 کیلو وزن می‌گیرند اما جوجه‌های اوکراینی تا 9 کیلوگرم هم می‌رسند.
سراجی می‌گوید: یک سالن سرپوشیده برای غاز‌ها تعبیه کرده‌ایم و یک استخر یا مکانی برای شنای آن‌ها هم لازم است. ما اینجا استخر ساخته‌ایم تا غازها بتوانند در آن آبتنی کنند.
کشورهای عربی مشتریان خوبی برای غاز ایرانی هستند. من از عراق هم مشتری دارم که هم غاز بالغ و هم جوجه‌های آن را خریداری می‌کنند.
غذای غاز همان پیلوت غذای مرغداری‌ها است. قبلاً ما سفارش می‌دادیم برای غاز تولید می‌کردند اما الان که دان گران شده از همان غذای مرغ استفاده می‌کنیم.
یک جوجه غاز را اگر به خوبی مدیریت کنید در مدت 4 ماه به وزن مناسب کشتار خواهد رسید و تا 5 کیلوگرم وزن می‌گیرد. در حدود 10 تا 14 کیلوگرم دان نیاز دارد که در حدود 5 کیلو وزن می‌گیرد. بالای 4 کیلوگرم آن گوشت است و مقداری هم ضایعات مانند امعاء و احشاء و... دارد که بعضاً از آن‌ها هم می‌توان استفاده کرد.
برای کشتار آن هم از همین کشتارگاه‌های مرغ می‌توان استفاده کرد و اخیراً شنیده‌ام که کشتارگاه مخصوص غاز هم در شهر نکا احداث شده است.
وی می‌گوید: غاز یک پرنده مقاوم نسبت به بیماری است و نسبت به سایر طیور به بیماری‌ها مقاوم‌تر است. بعضی از واکسن‌ها را هم می‌توان مورد استفاده قرار داد که در سن 3-2 ماهگی تزریق می‌شود و بعد از آن هم دیگر نیازی به واکسن ندارد.
گوشت غاز از گوشت مرغ خیلی بهتر است و حتی در بعضی خانه‌ها از آغاز به‌عنوان نگهبان و هشداردهنده استفاده می‌شود. تخم غاز بسیار مقوی و پرخاصیت است که می‌توان از تخم‌های بدون نطفه برای مصرف خوراکی استفاده کرد.

ماهنامه دام و کشت و صنعت شماره ۲۴۲-مرداد ۱۳۹۹
 

مدیر سایت
info@iranagrimagazine.com

به این مطلب امتیاز دهید:

کارشناسان ما در مورد مشکلات تولید محصولات، که نمی‌توانید برای آن جوابی پیدا کنید؛ می‌توانند به شما کمک کنند

info@iranAgriMagazine.com
arrow