صنعت دام و طیور و آبزیان
مزیت‌های تولید مرغ سایز

گوشت مرغ به دلیل ارزش غذایی بالا و قیمت مناسب، طرفداران زیادی در بین خانوارهای ایرانی دارد. به‌طوری که مخصوصاً در شرایط نه چندان مناسب اقتصادی فعلی و قیمت گوشت قرمز، تمایل به مصرف گوشت مرغ افزایش هم پیدا کرده است.
از طرفی با توسعه واحدهای مرغداری طی سال‌های اخیر، تولید مرغ در کشور به میزان زیادی بالا رفته و علاوه بر تأمین نیاز داخلی، با مازاد تولید گوشت مرغ هم مواجه هستیم که در نوع خود مشکلاتی برای صنعت پرورش مرغ به همراه داشته است.
یکی از راهکاری مدیریت مازاد تولید گوشت مرغ می‌تواند برنامه‌ریزی برای صادرات آن به کشورهای دیگر باشد. با عنایت به این نکته که بسیاری از کشورهای منطقه که در همسایگی ایران قرار دارند، از جمله بازارهای متقاضی گوشت مرغ هستند و چنانچه شرایط و ضوابط تولید مرغ از نظر آن‌ها رعایت و محصولی با استانداردهای مقبول جهانی تولید شود، به راحتی می‌توان سهمی از این بازارها را برای مرغ ایرانی متصور شد.
یکی از شاخص‌ترین فاکتورها در تعیین کیفیت گوشت مرغ در کنار مسائل بهداشتی و ... وزن مرغ تولیدی در ارتباط با طول دوره پرورش آن است. طول دوره پرورش در جوجه‌های گوشتی 40 روز است اما متأسفانه به دلایلی در ایران این دوره از مقدار ذکر شده بیشتر می‌شود و در نهایت مرغی با وزن 2000 گرم و بیشتر به بازار عرضه می‌شود. در صورتی که وزن استاندارد مرغ مصرفی در بازارهای جهانی بین 1400-900 گرم می‌باشد.
هر چه وزن مرغ از میزان استاندارد بیشتر باشد، کیفیت گوشت آن نیز کاهش یافته، علاوه بر آن افزایش ضریب تبدیل خوراک در مرغداری را نیز شاهد خواهیم بود.
به طور خلاصه مواردی مانند کاهش چربی و ضایعات لاشه، ارتقای کیفیت لاشه به دلیل افزایش تردی و خوش‌خوراکی گوشت مرغ، کاهش مصرف داروها به خصوص آنتی بیوتیک‌ها و کاهش احتمال انتقال باقی‌مانده‌های دارویی به انسان، کاهش طول دوره پرورش، کاهش هزینه تولید، بهبود ضریب تبدلیل غذایی مرغ، کاهش تلفات به‌‌ویژه در پایان دوره، کاهش مصرف سوخت، افزایش تعداد دفعات جوجه‌ریزی، افزایش احتمال حضور در بازارهای جهانی و ... را می‌توان از جمله مزیت‌های این طرح عنوان کرد.
طرح «استاندارد سازی وزن مرغ» مدتی است که با عنوان طرح تولید «مرغ سایز» در معاونت امور دام جهاد کشاورزی مطرح و پیگیری می‌شود. مرتضی رضایی، معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی، تولید مرغ با وزن حدود 1600-1500 گرم به منظور حفظ منابع ملی و منافع تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان را یک امر ضروری می‌داند.
وی با اعلام اینکه مشوق‌هایی برای تولیدکنندگان مرغ با وزن استاندارد(مرغ سایز) نیز باید در نظر گرفته شود، می‌گوید: موضوع قیمت‌گذاری مناسب مرغ سایز در سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان و ستاد تنظیم بازار تصویب شده و بزودی عملیاتی خواهد شد.
به گفته رضایی با اجرایی شدن طرح تولید مرغ سایز، راندمان غذایی واحدهای مرغداری بیش از 10 درصد نسبت به شرایط فعلی بهبود می‌یابد و حداقل حدود 800-700 هزار تن در واردات ذرت و سویا که از نهاده‌های عمده وارداتی هستند، صرفه‌جویی و از خروج مقدار زیادی ارز جلوگیری خواهد شد؛ ضمن اینکه در واحدهای تولیدی، کاهش هزینه‌های تأمین مالی سرمایه در گردش، کاهش تلفات، کاهش مصرف دارو و درنهایت بهبود بهره‌وری را به دنبال خواهد داشت و برای مصرف‌کنندگان نیز مزایایی مانند کاهش چربی درون لاشه و قسمت‌های دورریز، طعم لذیذتر و خوش پخت بودن و سلامت بیشتر مرغ و درنهایت صرفه اقتصادی را به همراه دارد.
سازمان دامپزشکی کشور نیز لزوم تغییر عادت تولید و مصرف مرغ درشت را امری ضروری و این سازمان را در پیگیری آن جدی می‌داند.
به نظر نگارنده هر چند که شاید یکی از مهم‌ترین عوامل در عدم تمایل تولیدکنندگان به تولید مرغ سایز را بتوان در قیمت جوجه یکروزه جستجو کرد اما با توجه به تولید مرغ سایز در تمام دنیا باید این سوال را نیز در ذهن‌مان مرور کنیم که مگر در کل دنیا تولیدکنندگان مرغ سایز از این موضوع دچار زیان می‌شوند؟! که البته تمایل دنیا به سمت تولید و مصرف مرغ سایز، ما را به این نتیجه می‌رساند که طرح تولید مرغ استاندارد می‌تواند در جهت منافع کشور باشد؛ هم در مورد تولیدکننده و هم در مورد مصرف‌کننده.
به نظر می‌رسد ابتدا باید در واحدهای تولیدی، جهت تولید را به سمت مرغ سایز برد و درنهایت مصرف‌کننده نیز با آگاهی یافتن از مزایای آن، به این نوع مرغ تمایل نشان خواهد داد.

کیان کاظمی

اهنامه دام و کشت و صنعت-شماره ۲۳۹- ۱۳۹۹
 

مدیر سایت
info@iranagrimagazine.com

به این مطلب امتیاز دهید:

کارشناسان ما در مورد مشکلات تولید محصولات، که نمی‌توانید برای آن جوابی پیدا کنید؛ می‌توانند به شما کمک کنند

info@iranAgriMagazine.com
arrow