صنعت دام و طیور و آبزیان
این یکی شیر است اندر بادیه

سازمان ملل در سال 2001 به درخواست سازمان غذا و کشاورزی این سازمان FAO، اولین روز ماه ژوئن برابر با 12 خرداد ماه را به‌عنوان روز جهانی شیر تعیین کرد که نشان از اهمیت ویژه این ماده غذایی با ارزش در تغذیه و سلامت جوامع انسانی دارد. ارزش شیر تا آنجا است که سرانه مصرف شیر میتواند یکی از فاکتورهای مهم در توسعه یافتگی جوامع از نظر تغذیه و سلامتی شناخته شود.
البته ذکر این نکته ضروری است که علاوه بر روز جهانی شیر، روز دیگری هم به نام روز جهانی «شیر مدرسه» توسط سازمان ملل مقرر شده است.
سرانه مصرف شیر و فرآورده‌های آن در ایران با مصرف سرانه 70 کیلوگرم 30 درصد از میانگین جهانی با مصرف 220 کیلو میباشد.
این در حالی است که سرانه مصرف شیر در کشورهای توسعه یافته با سرانه سه برابر بالاتر از ایران است.
در کنار مشکلات اقتصادی شاید مهم‌ترین دلیل پایین بودن سرانه مصرف شیر و لبنیات در ایران را باید در فرهنگ و عادات غذایی آن‌ها جستجو کرد که متأسفانه با اینکه حتی در فرهنگ دینی و مذهبی ایرانیان به تغذیه شیر توصیه شده است، اما شاهد چنین سرانه مصرفی هستیم. طبق بعضی برآوردها سرانه دریافت کلسیم ایرانیان 40 درصد کمتر از حداقل دریافت کلسیم جهانی است.
با اینکه در برنامه‌ریزیهای بالادستی کشور مانند برنامه‌های توسعه پنج ساله و... به افزایش مصرف شیر، توجه شده است، اما میزان توفیقی از این بابت حاصل نشده که نشان میدهد باید توجه بیشتری به این موضوع صورت پذیرد.
این در حالی است که طبق بعضی گزارشات طی دو دهه اخیر متأسفانه شاهد کاهش مصرف 20 کیلوگرمی در سرانه شیر ایرانیان بوده‌ایم به‌طوری که از 95 کیلوگرم در سال برای هر ایرانی به 70 کیلوگرم رسیده است.
سرانه مصرف توصیه شده شیر توسط سازمان بهداشت جهانی برای هر فرد 150 کیلوگرم در سال میباشد که در شرایط فعلی از سرانه مصرف ما 80 کیلوگرم بالاتر است و باید برنامه‌هایی برای جبران این کسری 80 کیلوگرمی تدارک دیده شود.

ماهنامه دام و کشت و صنعت-شماره ۲۳۹- ۱۳۹۹
 

مدیر سایت
info@iranagrimagazine.com

به این مطلب امتیاز دهید:

کارشناسان ما در مورد مشکلات تولید محصولات، که نمی‌توانید برای آن جوابی پیدا کنید؛ می‌توانند به شما کمک کنند

info@iranAgriMagazine.com
arrow