صنعت دام و طیور و آبزیان
پرونده انتقال سهام Xu Ronghua

داوری نهایی پرونده
"اختلاف سهامداران در
"Jiangsu Muyang Group"
به نقل از Legal Daily

پرونده انتقال سهام Xu Ronghua، سهامدار سابق Jiangsu Muyang Group را می توان به عنوان یک درام طولانی و پیچیده توصیف کرد.
در تاریخ 31 August سال 2018‌، ژو رونگهوا‌، سهامدار اصلی شرکت Jiangsu Muyang Group، از چن جیارونگ (رئیس اتحادیه کارگری گروه مویانگ) و فن تیانمینگ (مدیر عامل سابق گروه مویانگ) شکایت کرد. طی اولین دادرسی در دادگاه بین المللی نانجینگ، دادگاه حكم به ابطال توافق نامه انتقال سهام كه به امضاي ژو رونگهوا و چن جيارونگ رسیده بود، داد.
طی این حکم چن جيارونگ و فن تیانمينگ بايد 15.51٪ ارزش سهام گروه مويانگ را در مدت 15روز از تاريخ صدور اين حکم، به ژو رونگهوا برگردانند. متهمان متعاقباً تقاضای تجدید نظر کرده که در تاریخ 6 دسامبر 2018‌، دومین دادرسی این پرونده در دیوان عالی Jiangsu برگزار شد.
ژو رونگهوا در دفاع از خود گفت: «امیدوارم که برای اثبات بی گناهی خود یک حکم عادلانه به دست آورم و این واقعیت را برای عموم مردم اثبات کنم که فن تیانمینگ‌، کنترل‌کننده واقعی گروه مویانگ‌، به طور غیرقانونی از قدرت عمومی خود برای ربودن سهام من استفاده کرده است.»
دادگاه عالی جیانگ سو نیز به این نتیجه رسید که این پرونده، اختلاف بین کارآفرینان خصوصی بوده است. فن تیانمینگ و لی مینیو بطور غیرقانونی از قدرت عمومی استفاده کردند تا ژو رونگهوا را وادار به امضای توافق نامه انتقال سهام کنند و این موضوع به خواست شخصی وی اتفاق نیافتاده بود.
صدور حكم اولی تا حکم دوم پرونده اختلاف سهامداران گروه مویانگ یك سال و نه ماه به طول انجامید.
بالاخره در June 2020 پس از دریافت حکم، ژو رونگهوا با خبرنگار مجله Legal Person مصاحبه کرد و اظهارداشت:
«من پیروز شدم و بعد از 11 سال دفاع از حقوقم، در نهایت این حکم سخت را کسب کردم!»
Jiangsu Muyang Group در حقیقت وارث کارخانه Yangzhou Hanjiang Grain Machinery Factory بود‌، که در سال 1967 تاسیس شد و در این شرکت ژو یوهوی برای مدت طولانی به عنوان مدیر عامل کار می‌کرد. پس از تجدید ساختار سهام در سال 2002‌، آن را به یک شرکت سهامی عام تبدیل کرد. ژو یوهوی حدود 24٪ از سهام را در اختیار داشت و Xu Ronghua ،Li Minyue، Xu Bin وFan Tianming هرکدام حدود 15٪ از سهام را در اختیار داشتند. 3.87% سهام به کمیسیون نظارت بر دارایی های دولتی و منطقه ای هانجیانگ و 9.48% سهام به بیش از 200 کارمند این گروه تعلق داشت.
در 10 سپتامبر سال 2008‌، لی مین یو‌، رئیس هیئت مدیره آن زمان‌، و فن تیانمینگ مدیر عامل‌، از ژو رونگهوا‌، سهامدار و مدیر Muyang Group ، به دلیل نقض حقوق علامت تجاری گروه Muyang شکایت کردند. سپس وی به جرم جعل علائم تجاری ثبت شده، توسط پلیس بازداشت شد. در حین بازداشت‌، دادستان کل آن زمان منطقه هانجیانگ وارد بازداشتگاه شد و ژو رونگهوا را ترغیب کرد كه 15.51٪ سهام گروه مویانگ را به چن جیارونگ (Chen Jiarong)، رئیس اتحادیه کارگری گروه مویانگ انتقال دهد.ژو رونگهوا پس از امضای توافق نامه انتقال سهام آزاد شد.
در سپتامبر 2009‌، ژو رونگهوا به دلیل بی‌اعتبار بودن انتقال سهام به کمیسیون داوری یانگژو مراجعه کرد و خواستار لغو انتقال سهام شد.
تقریباً 7 سال بعد‌، در 5 جولای 2016‌، کمیسیون داوری یانگژو حکم را صادر و درخواست ژو رونگهوا را رد کرد.
ژو رونگهوا که از این حکم کاملاً ناراضی بود جهت احقاق حق خود به دادگاه بین المللی نانجینگ شکایت کرد و خواستار ابطال حكم كمیسیون داوری یانگژو شد.
در ماه June سال 2016‌، چن جیارونگ‌، رئیس آن زمان اتحادیه کارگری گروه مویانگ‌، کلیه سهام خود را (15.51%) به فن تیانمینگ منتقل کرد.
در 5 دسامبر سال 2016‌، دادگاه بین المللی نانجینگ دستور به لغو حكم صادره از كمیسیون داوری یانگژو داد.
در 31 آگوست 2018‌، دادگاه بین المللی نانجینگ با صدور حكم در مورد اختلاف حقوقی صاحبان سهام Muyang Group، توافق نامه انتقال سهام كه به امضای ژو رونگهوا و چن جیانگ رسیده بود‌، را باطل نمود در نتیجه چن جیارونگ و فن تیانمینگ باید 15.51% سهام گروه مویانگ را به ژو رونگهوا در مدت 15 روز از تاریخ صدور حکم داوری بازمی گرداندند که در June 2020 این حکم قطعی شد.
خبر مهم دیگر اینکه در اوایل دسامبر سال 2018‌، رسوایی فن تیانمینگ و لی مین یو با رشوه 2 میلیون یوان چین به نی ژینگیو، معاون سابق شهردار و مدیر دفتر امنیت عمومی شهر هائویان در استان جیانگ سو‌، علنی شد. هدف از رشوه درخواست کمک در تحقیق درباره سهامدار دیگر ژو بین بود.

ماهنامه دام و کشت و صنعت-شماره ۲۳۹- ۱۳۹۹
 

مدیر سایت
info@iranagrimagazine.com

به این مطلب امتیاز دهید:

کارشناسان ما در مورد مشکلات تولید محصولات، که نمی‌توانید برای آن جوابی پیدا کنید؛ می‌توانند به شما کمک کنند

info@iranAgriMagazine.com
arrow