سیاستگذاری کشاورزی
روابط دوجانبه ایران و ژاپن

JICA جایگاه عالی برای 
عمیق‌تر شدن روابط دوجانبه ایران و ژاپن

از دیرباز در کتب درسی تاریخ جهان در ژاپن مکررا به ایرانیان باستان از جمله امپراطوری ایران در قرن پنجم قبل از میلاد، تخت جمشید و سایر بناهای تاریخی پرداخته‌ شده است. روابط دوجانبه بین ملت ایران و ژاپن ریشه تاریخی و غنی داشته و ارتباط بین دو کشور از سال‌های دور از طریق جاده ابریشم شکل گرفته است. با توجه به روابط دوجانبه قوی بین دو کشور، ایران و ژاپن در راستای عمیق‌تر شدن هکاری‌های مشترک خود گام برداشته‌اند و JICA (جایکا)، به‌عنوان یک نهاد دولتی ژاپن، نقش موثری در راه توسعه ملی ایران (زمینه‌های بهداشتی، اقتصادی، کشاورزی، حمل‌ونقل، زیست‌محیطی و...) ایفا خواهد نمود. به منظور تقویت و توسعه اجتماعی و زیربنایی در ایران، جایکا همکاری خود را بر زمینه‌های بهبود اشتغال‌زایی، کاهش مخاطرات ناشی از بحران‌ها و مدیریت منابع آب و غیره معطوف کرده است. در راستای توسعه پایدار نیز این سازمان در حال تقویت همکاری‌ها در زمینه حفظ منابع طبیعی، مدیریت آلودگی زیست محیطی، و مدیریت گرمایش جهانی می‌باشد. همچنین برای گسترش همکاری‌های منطقه ای، جایکا با مشارکت ایران دوره‌های آموزشی متعددی برای کشورهای همسایه برگزار می‌کند. افزون بر این جایکا از توسعه همکاری‌های دوجانبه در بخش خصوصی همواره حمایت می‌کند و در این خصوص تمام توان خود را برای بازگشت شرکت‌های ژاپنی به بازارهای ایران به کار خواهد گرفت. 
دفتر جایکا در ایران ضمن زنده نگه داشتن دوستی سنتی ژاپن و ایران، با تأمین هزینه‌های مربوطه از سوی دولت ژاپن، به اجرای پروژه‌های توسعه‌ای در جهت حمایت از توسعه و ثبات اجتماعی و اقتصادی ایران ادامه خواهد داد.

JICA چیست؟ 
دولت ژاپن از طریق کمک‌های توسعه‌ای دولتی (ODA) در قالب همکاری‌های فنی و مالی با کشورهای در حال توسعه همواره تلاش نموده است تا هرچه فعالانه‌تر در ایجاد صلح، ثبات و رفاه جامعه بین‌المللی ایفای نقش کند. جایکا، به‌عنوان بزرگترین سازمان بین‌المللی کمک‌های دوجانبه در دنیا، مسئولیت اداره و مدیریت تمامی کمک‌های توسعه‌ای دولت ژاپن مانند همکاری فنی، کشاورزی، اقتصادی، وام‌های توسعه‌ای و کمک‌های بلاعوض به همه سازمان‌ها به جز سازمان‌های بین‌المللی را به صورت یکپارچه برعهده دارد. 

محل استقرار دفاتر جایکا 
دفتر مرکزی جایکا در توکیو واقع شده است که دارای 15 مرکز داخلی در ژاپن و در حدود 100 دفتر برون مرزی در سراسر جهان می‌باشد. هم اکنون، جایکا از طریق دفاتر و شعب خود در بیش از 150 کشور دنیا از جمله در ایران (1974) در حال فعالیت است. آقای یوکی هاروکوبایاشی در فروردین ماه سال 1396 به سمت رئیس دفتر جایکا در ایران منصوب شد. 

وام‌های توسعه‌ای دولت ژاپن 
جایکا به‌منظور حمایت از کشورهای در حال توسعه، وام‌های بلندمدت و کم‌بهره را در چارچوب همکاری‌های خود تعریف کرده است. وام‌های توسعه‌ای به منظور توسعه زیرساخت‌های کلان و یا دیگر اشکال توسعه که نیازمند بودجه قابل توجهی است مورد استفاده قرار می‌گیرند. 

همکاری‌های فنی 
جایکا از طریق اعزام کارشناس، ارائه لوازم و تجهیزات مورد نیاز و آموزش پرسنل کشورهای در حال توسعه در ژاپن و دیگر کشورها در قالب همکاری‌های فنی به دنبال توسعه منابع انسانی و تدوین سیستم‌های اداری در کشورهای در حال توسعه است. طرح‌های همکاری‌های فنی جایکا متناسب با شرایط موجود و به منظور رسیدگی به طیف گسترده‌ای از مسائل و چالش‌ها تدوین می‌گردد. 

کمک‌های بلاعوض 
کمک‌های بلاعوض، عبارتست از تأمین مالی کشورهای در حال توسعه‌ای که دارای سطح درآمد بسیار پایینی هستند و کشور میزبان تعهدی در قبال بازپرداخت وام ندارد. این گونه حمایت‌های مالی بیشتر صرف امور بهبود زیرساخت‌های پایه‌ای مانند مدارس، بیمارستان، تأسیسات تأمین آب، جاده سازی، حوزه سلامت، خدمات و تجهیزات درمانی و دیگر نیازهای اساسی می‌شود. اخیرا جایکا پروژه‌های کمک بلاعوض خود را در بخش‌های محیط‌زیست و بهداشت و درمان ایران اجرا می‌نماید.

همکاری‌های جایکا از طریق مشارکت شهروندان ژاپنی 
از دیگر فعالیت‌های جایکا عبارت است از:
• اعزام داوطلبان همکاری‌های فرامرزی ژاپن (JOCV)، • مدیریت پروژه‌های کمک رسانی و خیریه از طریق صندوق جایکا
• ارتقای آموزش‌های توسعه‌ای (آموزش برای آشنایی بین‌المللی) به منظور درک بهتر مسائلی که کشورهای در حال توسعه که با آنها روبه‌رو هستند. 

امداد رسانی(مدیریت زلزله و بلایای طبیعی) 
در زمان وقوع بلایای طبیعی در مقیاس بزرگ، جایکا تیم‌های امدادرسانی دولت ژاپن را به دنبال درخواست کشورهای آسیب دیده و یا سازمان‌های بین‌المللی با توافق دولت ژاپن به آن کشورها اعزام می‌کند. 
شروع فعالیت‌ها و کمک‌های ژاپن به ایران به سال 1957 باز می‌گردد. در آن سال، ژاپن میزبان گروهی از کارمندان دولت ایران در بخش کشاورزی بود که برای آموزش به این کشور اعزام شده بودند. بعد از چند دهه همکاری، در سال 1974 دفتر جایکا در ایران رسما فعالیت خود را آغاز کرد. 
از آن زمان تاکنون، دفتر جایکا تمام تلاش خود را در تسریع توسعه اقتصادی و اجتماعی در ایران با تأکید و رسیدگی به مسائل اساسی در بخش انرژی، کشاورزی، شیلات، جنگلداری، محیط‌زیست، منابع انسانی، توسعه منطقه‌ای، سلامت، مدیریت بحران و تأمین آب به کار گرفته است.

در سال 2003 میلادی و حادثه زلزله بم
تیم امدادرسانی جایکا به کمک مردم آسیب دیده بم شتافت
همکاری‌های فنی جایکا به چندین روش قابل اجرا هستند. اولین شیوه به صورت اعزام و به کارگیری کارشناسان ژاپنی است که به منظور ارائه مشاوره‌های فنی و حرفه‌ای با سازمان‌های مختلف دولتی در ایران شروع به همکاری می‌کنند. در برخی موارد، تجهیزات مورد نیاز نیز برای کشور همتا فراهم می‌شود و یا دوره‌های آموزشی برای کارشناسان ایرانی در ژاپن برگزار می‌شود. همچنین، به منظور برنامه‌ریزی‌های مختلف، مطالعات مورد نیاز نیز توسط جایکا انجام می‌شود. به لطف این روش‌های متنوع همکاری فنی، جایکا به راحتی می‌تواند پروژه‌های خاص را مطابق شرایط موجود برای حل مسائل چالش برانگیز تعریف نماید.

اولویت‌های جایکا در ایران 
اولویت‌های جایکا در ایران عبارتند از: تقویت زیرساخت‌ها، افزایش اشتغال‌زایی، مدیریت زلزله و بلایای طبیعی، مدیریت منابع آب، ایجاد جامعه مستحکم، حفاظت از محیط‌زیست، مدیریت آلودگی محیط‌زیست، مدیریت گرمایش جهانی و بهبود روابط با جوامع بین‌المللی و محیط پیرامونی است. 

برنامه‌های مشترک ظرفیت‌سازی آموزش
برای کشورهای همسایه
با توجه به جایگاه و توان ایران در مباحث مختلف کشاورزی برق و مدیریت پسماند، دولت ژاپن با همکاری ایران برنامه مشترک ظرفیت‌سازی آموزش برای کشورهای افغانستان و تاجیکستان را به شرح زیر دارد: 
• سل (2012 - 2017) (افغانستان)
• سیستم آبیاری (2015 - 2018)(افغانستان)
• کشاورزی برنج محور (2012 - 2016)(افغانستان)
• کشاورزی برنج محور (2018)(افغانستان)
• بخش گمرک (2010 - 2019)(افغانستان)
• بخش گمرک (2017 - 2019)(تاجیکستان)
• بخش برق (2018 - 2019)(افغانستان)
• مدیریت پسماند (2017 - 2019)(افغانستان)
امروزه ژاپن و ایران وارد فاز جدیدی از همکاری‌های فنی شده‌اند؛ تکنیک‌هایی که از طریق پروژه‌های مختلف از ژاپن به ایران انتقال پیدا کرده است، در حال حاضر توسط کارشناسان ایرانی به متخصصین افغانستان آموزش داده می‌شوند.

نشریه دام و کشت و صنعت  -  شماره ۲۱۷  و ۲۱۸  -  سال ۱۳۹۷
 

مدیر سایت
info@iranagrimagazine.com

به این مطلب امتیاز دهید:

کارشناسان ما در مورد مشکلات تولید محصولات، که نمی‌توانید برای آن جوابی پیدا کنید؛ می‌توانند به شما کمک کنند

info@iranAgriMagazine.com
arrow