سیاستگذاری کشاورزی
قانونی که عملی نشد

اتحادیه مرکزی نظارت و هماهنگی

قانونی که عملی نشد

در سال 1350 قانونی برای تاسیس اتحادیه مرکزی نظارت بر شرکت‌های تعاونی‌های روستایی مصوب شد. طبق این قانون اتحادیه‌های منطقه‌ای باید هسته تشکیل اتحادیه نظارت مرکزی باشند و با انتخابات بین اعضاء، هیات مدیره و مدیران را انتخاب کنند. فعالیت عمده اتحادیه نظارت مرکزی، نظارت بر حسابرسی تعاونی‌های بخش کشاورزی، آموزش و داوری بر عملکرد آنهاست. اتحادیه مرکزی نظارت  درخصوص عملکرد خود باید به سازمان تعاون پاسخگو باشد. واحد حسابرسی سازمان تعاون باید فعالیت مالی، واحد آموزش بخش آموزشی و واحد حقوقی بخش داوری اتحادیه نظارت را بررسی کند.
اتحادیه‌های نظارت منطقه‌ای شامل پنج اتحادیه از خراسان، تهران، آذربایجان، مازندران و اصفهان می‌باشد که نه منطقه اصلی کشور را باید ‌شوند.
در دولت نهم به دستور وزیر وقت کشاورزی، اتحادیه مرکزی نظارت با اینکه در متن قانون ذکر شده؛ هیچ اتحادیه سراسری نمی‌توانند ارکان اتحادیه نظارت مرکزی باشند و این حق فقط برای اتحادیه‌های نظارت منطقه‌ای است که به‌عنوان اعضا و هیات مدیره اتحادیه مرکزی نظارت را شکل داده و از بین خود یا بیرون از خود فردی را به‌عنوان مدیر عامل انتخاب کنند، اما با عضویت اتحادیه‌های سراسری نظیر مرغداران، دامدران، باغداران و زنبورداران و.. تشکیل شد و هیچ جایگاهی برای صاحبان حق (مانند دادن سهام به اتحادیه‌ها منطقه‌ای، حضور در هیات مدیره، پذیرش پست مدیر عاملی، حسابرسی، آموزش و داوری توسط اتحادیه‌های منطقه‌ای و..) منظور نشده است یا به نوعی لابی اتحادیه‌های تعاونی‌ها موجبات کنارزدن صاحبان حق و رای نیاوردن آنها شده است.
با وجود این ساختار غیرقابل قبول و فراقانونی اتحادیه نظارت مرکزی، اتحادیه‌های منطقه‌ای منزوی و مظلوم واقع شده‌اند طوری که حتی بجز اتحادیه منطقه‌ای خراسان، اتحادیه دیگری سهام‌دار اتحادیه سراسری نیست و اتحادیه سراسری فعلی از ورود اتحادیه‌های منطقه‌ای به اتحادیه نظارت به انحا مختلف بشدت جلوگیری میکنند.

اتحادیه نظارت فعلی طبق قانون نیست 

دکتر ایمان کوشش رئیس اتحادیه منطقه‌ای اصفهان در مصاحبه با مجله گفت: اتحادیه منطقه‌ای کار نظارت، حسابرسی و آموزش را برعهده دارد و وارد بحث‌های تجاری نمی‌شود. طبق نیازسنجی‌های انجام شده از تشکل‌ها و با تعین سرفصل‌های آموزشی، افراد را در بحث‌های مالیاتی، تجاری و...آموزش می‌دهیم.
وی درخصوص قانون تعاون مصوب سال1350 افزود: متاسفانه چارت و ساختار سازمانی طبق قانون 1350شکل اجرایی نگرفته و اجازه نداده‌اند اتحادیه‌های منطقه‌ای در هیات مدیره، درست این است اتحادیه‌های منطقه‌ای ارکان اتحادیه مرکزی شوند.
وی از علل انزوای اتحادیه‌های منطقه‌ای به عدم تشکیل هر نه اتحادیه اشاره کرد و اظهار داشت: از 9 اتحادیه منطقه‌ای لحاظ شده در قانون، تنها پنج منطقه دارای اتحادیه است است. باید حداقل 7 اتحادیه منطقه‌ای تشکیل شود تا 7 رکن اساسی اتحادیه مرکزی نظارت باشیم.
وی درخصوص چشم‌انداز فعالیت‌های آینده اتحادیه‌های مرکزی در اتحادیه نظارت گفت: درحال حاضر باید اساس‌نامه اتحادیه مرکزی تغییر کند. اختلاف‌نظرها وجود دارد، قطعا این تغییرات با سرعت شکل نمی‌گیرد و کاری نیست که به فوریت انجام شود. باید تمام اتحادیه‌های منطقه‌ای تشکیل شوند تا به روال قانونی خود بازگردیم و تا آن زمان اتحادیه نظارت به‌طور قانونی شکل بگیرد.

اتحادیه‌های ملی، جای مارا گرفته‌اند

طاهری رئیس اتحادیه منطقه‌ای خراسان: خراسان اولین عضو اتحادیه‌های منطقه‌ای است که از سه ماهه چهارم سال 94 شروع به فعالیت کرده است. هدف اتحادیه‌های منطقه‌ای کمک به توسعه بخش کشاورزی است.
وی درخصوص قانون مصوب تعاون سال1350 اظهار داشت: در ابتدا اتحادیه‌های ملی دام‌داران، گاوداران، زنبورداران و غیره به عضویت درآمده و تشکیل هیات‌مدیره اتحادیه نظارت مرکزی دادند. اما از 2 سال پیش با تشکیل اتحادیه‌های منطقه‌ای، این اتحادیه‌ها قانونا می‌توانند وارد مجمع شده و در انتخابات شرکت نمایند.
وی خاطر نشان کرد: سازمان تعاونی روستایی کشور مصمم به ایجاد اتحادیه‌های منطقه‌‌ای برای عضویت در اتحادیه نظارت مرکزی است و تا دوماه آینده انشالله تمام اتحادیه‌های مناطق فعالیت خود را آغاز میکنند.

خلاف قانون عمل کرده‌اند

طبق ماده 61 و62 قانون مصوب سال 50سه نوع اتحادیه تعاونی بازرگانی، منطقه‌ای وملی وجود دارد که باید در ابتدا با تشکیل اتحادیه‌های منطقه‌ای، ساختار اتحادیه مرکزی نظارت و تعیین هیئت مدیره و اعضا شکل گیرد. اما برخلاف قانون ابتدا اتحادیه‌های ملی(سراسری) شکل گرفته و همان‌ها به اعضا اتحادیه نظارت مبدل شده‌اند.  حال باید هرچه سریعتر دستگاه اجرایی کشور تمام عزم خود را برای مقابله با این ساختارشکنی فراقانونی جزم کند و به عمل متن قانون اساسی کشور مبادرت ورزد.
قاعدتاً از معاون جدید وزیر و ریاست سازمان مرکزی تعاون روستایی انتظار می‌رود یا از عملکرد اتحادیه فعلی نظارت دفاع کند و بار حقوقی و تبعات آن را به‌عنوان سازمان ناظر بر عملکرد اتحادیه نظارت بپذیرد یا تا زمان حضور حداقل 5 اتحادیه منطقه‌ای شکل گرفته و تعیین هیأت مدیره از بین آنان، ساختار فراقانونی را متوقف نماید.  صاحب‌نظران معتقدند خدمات علاوه بر ضرورت حضور بلامنازع اتحادیه‌های منطقه‌ای، تجاری و بازرگانی، دخالت در امور سایر اتحادیه‌ها و... مسائلی است که می‌تواند اتحادیه نظارت را از سر منزل مقصود و اهداف اصلی دور کند.

نشریه دام و کشت و صنعت - شماره ۲۱۹ - سال ۱۳۹۷
 

مدیر سایت
info@iranagrimagazine.com

به این مطلب امتیاز دهید:

کارشناسان ما در مورد مشکلات تولید محصولات، که نمی‌توانید برای آن جوابی پیدا کنید؛ می‌توانند به شما کمک کنند

info@iranAgriMagazine.com
arrow