سیاستگذاری کشاورزی
عملکرد بانک کشاورزی استان تهران

بانک کشاورزی در مسیر حمایت از کشاورزان

عملکرد بانک کشاورزی استان تهران
به مناسبت هفته دولت و هفته بانکداری اسلامی


دکتر جهانپور معماریان، مدیر شعب بانک کشاورزی استان تهران درمصاحبه خبری در جمع خبرنگاران بیان کرد:
بانک کشاورزی مدیریت استان تهران از ابتدای سال جاری تاپایان مرداد ماه تعداد 3740 فقره تسهیلات بالغ بر 6433 میلیارد ریال به متقاضیان در تهران پرداخت کرد.
به گزارش روابط عمومی مدیریت استان تهران، وی افزود: در راستای حمایت از مشمولین طرح کمیته امداد امام خمینی (ره) در استان، از ابتدای ابلاغ این اعتبار در سال 98 سال تا پایان مرداد ماه سالجاری تعداد 4014 فقره تسهیلات به مبلغ 781844 میلیارد ریال به متقاضیان و معرفی شدگان کمیته امداد امام خمینی پرداخت شده است.
مدیر شعب استان تهران افزود : در خصوص وصول مطالبات از ابتدای سالجاری رقمی بالغ بر8222 میلیارد ریال صورت گرفته که نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشد 19 درصدی برخوردار می‎باشد. وی در ادامه افزود مطالبات غیر جاری بانک کشاورزی مدیریت استان تهران به مبلغ 4762 میلیارد ریال است که بخش وصول مطالبات موفق به تحقق 63 درصد از برنامه ابلاغی در سال جاری شده است.
وی اشاره کرد: با توجه به موارد یاد شده ریسک اعتباری استان در مقطع زمانی پایان مرداد ماه سالجاری به 1/14 درصد رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 9/3 درصد کاهش داشته است.
وی اظهار کرد: در جهت بکارگیری روش‎های نوین تضمین تعهدات فعالان بخش کشاورزی تاکنون ضمانت نامه‌هایی به مبلغ 566 میلیارد و 513 میلیون ریال صادر شده است.
مدیر شعب استان تهران افزود: در راستای جذب منابع سپرده‎ای شعب استان تهران تا پایان مرداد ماه سالجاری در بخش تجهیز منابع استان به میزان 12650 میلیارد ریال منابع جذب شده است که در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل رشدی 130 درصدی را نشان می‎دهد. این مدیریت تاکنون 87 درصد از تعهدات ابلاغی سال 1399 خود را محقق نموده و در رتبه هفتم کشوری در بخش تجهیز منابع قرار دارد.
وی در ادامه اشاره نمود: این مدیریت موفق به بهبود ترکیب سپرده‎های مردمی با افزایش سپرده‎های ارزان قیمت شد. نسبت سپرده‎های ارزان قیمت در شعب این استان از 54 درصد در پایان سال 98 به بیش از61 درصد در پنج ماهه اول سال 99 رسید که میزان 6 درصد رشد را نشان می‎دهد .
وی در ادامه اظهار کرد: در پنج ماهه اول سالجاری در راستای حمایت از زوج‎های جوان مبلغ 659 میلیارد ریال تسهیلات قرض‎الحسنه ازدواج به 1318 نفر از متقاضیان پرداخت شده است.
وی با اشاره به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه تبصره 16 خود اشتغال‎زایی در استان گفت: در راستای حمایت از مشمولین بند ب تبصره 16 سازمان بهزیستی، از ابتدای ابلاغ این اعتبار تا پایان مرداد ماه سالجاری، 62 فقره تسهیلات به مبلغ 21 میلیارد ریال به افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) پرداخت شده است.
مدیر ستادی شعب بانک کشاورزی استان تهران با اشاره به طرح تمدید بدهی و امهال تسهیلات تصریح کرد: از ابتدای ابلاغ این اعتبار تاکنون براساس مفاد بند «ل» تبصره ۱۶ قانون بودجه (بخشودگی سود و جرایم تسهیلات زیر یک میلیارد ریال) تعداد61 فقره پرونده به مبلغ 36 میلیارد ریال از این مصوبه بهره‎مند شده‎اند.
وی با اشاره به بند «خ» ماده ۳۳ قانون برنامه ششم توسعه کشور عنوان کرد: در این راستا تعداد 1105 فقره پرونده تسهیلات از این مصوبه استفاده کردند و بیش از 748 میلیارد ریال از بخشودگی سود تخصیصی بهره‎مند شدند .
دکتر معماریان با اشاره به اهمیت بیمه محصولات کشاورزی استان یادآور شد: در سال زراعی 98-99 تا پایان مرداد ماه سالجاری شعب بانک کشاورزی استان تهران تعداد 5158 بیمه نامه توسط نمایندگی‎های بیمه کشاورزی استان تهران صادر شده که بیمه نامه‎های صادره شامل 118660 راس انواع دام، 9439640 قطعه طیور، 4730 هکتار انواع محصولات باغی، 28899 هکتار محصولات زراعی و 81568 هکتارمراتع و منابع طبیعی است.
وی افزود مجموع رقم حاصل از فروش بیمه نامه‎ها تا پایان مرداد ماه سالجاری مبلغ 210 میلیارد ریال بوده و 252 میلیارد ریال غرامت انواع محصولات کشاورزی در زیربخش‎های دام، زراعت و باغ نیز پرداخت شده است.
مدیر شعب بانک کشاورزی استان تهران در پایان اشاره نمود: با توجه به این‌که یکی از رسالت‎های این بانک جمع‎آوری منابع مردمی و سرمایه‌گذاری آن در بخش کشاورزی در قالب اعطای تسهیلات به فعالان و تولید کنندگان بخش کشاورزی است، لذا بانک کشاورزی به عنوان تامین کننده مالی بخش کشاورزی به دنبال اجرای طرح‎های زیربنایی، توسعه پایدار، اشتغال‎زایی و جهش تولید می‎باشد و با استفاده از پتانسیل استان تهران، مهمترین اولویت‎های ما گلخانه‎ها، مکانیزاسیون، توسعه صنایع تبدیلی غذایی، گیاهان دارویی و شیلات خواهد بود.
• شعب بانک کشاورزی مدیریت استان تهران تا دهم شهریور ماه سال جاری مبلغ 606 میلیارد ریال تسهیلات در بخش كشت گلخانه‎اي و با هدف توسعه اين نوع كشت برای توليد محصولات كشاورزي پرداخت کردند.
• به گزارش روابط‌عمومی مدیریت شعب بانک کشاورزی در استان تهران، پرداخت تسهیلات در زمینه كشت گلخانه‎اي استان، منجر به احداث و بهره برداری از 15 طرح با مساحت بيش از ۰۷/ ۱۶ هكتار در استان تهران شده است.
• شعب بانک کشاورزی در مدیریت استان تهران از ابتدای سال جاری تا پایان مردادماه 1399 بیش از 153 میلیارد ریال تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی به متقاضیان پرداخت کردند.
• به گزارش روابط‌عمومی مدیریت شعب بانک کشاورزی در مدیریت استان تهران، این میزان تسهیلات به 103 نفر متقاضی برای خرید ماشین‎آلات و تجهیزات کشاورزی پرداخت شد.

اهدای لوح تقدیر
استاندار تهران با اهدای لوح سپاس از عملکرد مطلوب بانک کشاورزی در حمایت از امر تولید و اشتغال و رفع مشکلات فعالان اقتصادی استان تهران قدردانی کرد.
به گزارش روابط‌عمومی مدیریت شعب بانک کشاورزی استان تهران، دکتر انوشیروان محسنی بندپی با اهدای لوح‌تقدیر به دکتر جهانپور معماریان از اقدامات صورت گرفته توسط مدیر شعب بانک کشاورزی استان در تحقق اهداف و سیاست‎های دولت محترم از امر تولید و اشتغال و رفع مشکلات فعالان اقتصادی استان در کارگروه‎های تسهیل و رفع موانع تولید و اشتغال، تجلیل به عمل آورد.

حمایت از زنبورداران و دامداران
به گزارش روابط عمومی مدیریت شعب بانک کشاورزی استان تهران‌:
• پوشش بیمه‌ای 5837 فروند کندوی زنبور عسل توسط صندوق بیمه کشاورزی استان تهران
• تعداد 5837 فروند کندوی زنبور عسل در بانک کشاورزی مدیریت استان تهران تحت پوشش صندوق بیمه کشاورزی گرفت.
• از ابتدای سال زراعی 99-98 تا پایان مرداد ماه 1399 تعداد 37 بیمه گذار‌، 5837 فروند کندوی زنبور عسل خود را تحت پوشش صندوق بیمه کشاورزی استان قرار دادند.
• تعداد 23073 راس دام سبک عشایری در بانک کشاورزی استان تهران تحت پوشش صندوق بیمه کشاورزی گرفت.
• از ابتدای سال زراعی تا پایان مرداد ماه 1399 تعداد 129 بیمه‌گذار 23073 راس دام سبک عشایری خود را تحت پوشش صندوق بیمه کشاورزی استان قرار دادند .
• تعداد 1020 راس دام اصیل در واحد سنتی بهداشتی در استان تهران تحت پوشش صندوق بیمه محصولات کشاورزی قرار گرفت.
• در سال زراعی 99-98 (از ابتدای سال زراعی تا پایان مرداد ماه) تعداد 17 بیمه‌گذار 1020 راس دام اصیل در واحد سنتی بهداشتی خود را تحت پوشش صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان قرار دادند.
• از ابتدای سال زراعی جاری تا پایان مرداد ماه 1399 قریب به 4730 هکتار از باغات استان تهران تحت پوشش بیمه کشاورزی قرار گرفتند.
• تعداد 1627 بیمه‌گذار محصولات باغی خود را تحت پوشش بیمه کشاورزی قرار دادند.

ماهنامه دام و کشت و صنعت – شماره ۲۴۳ - ۱۳۹۹
 

مدیر سایت
info@iranagrimagazine.com

به این مطلب امتیاز دهید:

کارشناسان ما در مورد مشکلات تولید محصولات، که نمی‌توانید برای آن جوابی پیدا کنید؛ می‌توانند به شما کمک کنند

info@iranAgriMagazine.com
arrow