سیاستگذاری کشاورزی
زنان موفق

ما در سال‌های اخیر شاهد افزایش جمعیت زنان در بخش کشاورزی هستیم به‌گونه‌ای که برخی از سازمان‌های بین‌المللی به طور کامل توسط آنان هدایت می‌شوند.
اگر مطلبی را از ترجمه وام می‌گیریم معنا و مفهوم آن این است که چنین شرایطی برای رسیدن به مطلوب را نداریم و ناچاریم الگوبرداری کنیم، یا با طرح موضوع مطالبات در محضر تصمیم‌سازان، از آن‌ها بخواهیم دیوارهای ممنوعیت رشد زنان مدیر را اگر برنمی‌دارند، کوتاه‌تر کنند.


نویسنده: مارکی هاگمن
 مترجم: معصومه صالحی وزیری


رهبران زن قدرتمند در کشاورزی مدرن همیشه حضور داشته‌اند و دارند. ما در سال‌های اخیر شاهد افزایش جمعیت زنانی بوده‌ایم که برخی از سازمانها به طور کامل توسط آنها هدایت می‌شوند، مانند اتحادیه زنان کشاورز آمریكا و اتحادیه دامداران.
براساس سرشماری سال 2017، نشان داده می‌شود که در بخش کشاورزی، تعداد بیشتری از خانم‌ها به‌طور مستقیم در کارهای مربوط به مزرعه واردشده‌اند، همچنین در حدود یک سوم کشاورزان و رانندگان آمریکایی زن هستند، بنابراین پذیرفتنی است که ما شاهد پیشرفت‌های سازمان‌های زنانه در این صنعت باشیم. دوره‌ها و رویدادهای آموزش رهبری وجود دارد که به زنان در این راه کمک می‌کند، مانند برنامه رهبری زنان کشاورز آمریکایی و اجلاس زنان در حاشیه اجلاس تجارت، که در جهت افزایش مهارت‌ها و دانش لازم برای ایجاد و افزایش تعداد رهبران زن در این صنعت برپا می‌شوند.
در راس این قضیه، زنان شگفت انگیز بسیاری قرار دارند. البته فهرست کردن تک تک زنانی که با استعدادشان، خود را به رأس سازمانی رسانده و به شکل‌گیری آینده‌ای بهتر برای کشاورزی کمک کرده‌اند دشوار است. ما می‌خواهیم به چند زن فعال که برای آینده این صنعت پیشگام هستند، احترام بگذاریم. بدون هیچ نظم خاصی در این‌جا، برخی از زنانی را که بدون ترس تلاش کرده‌ تا خود را به سطوح برتر ارتقا دهند معرفی می‌کنیم:

هالی کینگ، رئیس هیئت بازرگانی بادام کالیفرنیا
هالی کینگ بیش از 20 سال است که درزمینه بادام فعالیت می‌کند و با مشارکت خانواده گاردنیر- تولید‌کننده چند نسلی بادام کالیفرنیا- فعالیت خود را توسعه داده است. تجربه و دیدگاه وی بسیار فراتر از باغ است و شامل کشاورزی محصولات زراعی و دامی، امور مالی کشاورزی و سیاست‌های عمومی است.
کینگ بعنوان مدیر برنامه‌های کشاورزی مرکز گریت والی، یک مرکز غیر انتفاعی مستقر در مودستو(Modesto)- راهی را برای ترکیب عشق خود به کشاورزی در گریت والی و کار در سیاست پیدا کرد. وی با دریافت کمک مالی از بنیاد پاكارد، در جهت ارتقاء آگاهی از اهمیت زمین‌های زراعی و حفاظت از آن‌ها تلاش كرد و برای ایجاد زیرساخت‌هایی كه از زمین‌های كشاورزی با استفاده از وسایل حفاظت از محصولات كشاورزی محافظت می‌كرد، تلاش نمود. همانطور که وی در مرکز گریت ولی مشغول بود، گروه‌های تجاری را در مورد مفهوم رو به رشد پایداری، با استفاده از برنامه‌های تمرین پایدار برای تولید نوشیدنی‌ها، در جهت آگاهی از فعالیت‌های آن مرکز با سایر گروه‌های تجاری، تشکیل داد.
کینگ با دیدن هم افزایی‌های بیشتر بین شیوه‌های کشاورزی پایدار، شفافیت صنعت و نیازهای بخش دولتی، کارهایی را که توسط هیئت بادام انجام می‌شود را طراحی کرد.

کارولین زورن، رئیس اتحادیه زنان کشاورز آمریکا
کارولین زورن به همراه همسرش بیل و دو پسرش در مزارع شمال غربی مینه سوتا، جایی که ذرت، سویا، چغندرقند و گندم را پرورش می‌دهند، زندگی می‌کنند. علاوه بر این‌که رئیس قبلی انحادیه زنان کشاورز آمریکا بود، به‌عنوان رئیس امور زنان آمریكا دركشاورزی نیز خدمت كرد.
او در بسیاری از هیأت‌های کشاورزی از جمله هیأت مدرسین کشاورزی مینه‌سوتا، شورای انستیتوی محصولات زراعی شمالی و مورسینا سویا مروارید نیز خدمت کرده است. در اتحادیه باغداران ذرت و سویای ارگانیک کانتی، وی به عنوان خزانه دار و نماینده امور دولت فعالیت داشته است. وی به مدت چهار سال برنامه مشترک زمین داكوتای شمالی را هماهنگ و در این اواخر نیز به عضویت هیأت امنای ایالتی مینه سوتا منصوب شده است.

ماهنامه دام و کشت و صنعت – شماره ۲۴۳ - ۱۳۹۹

مدیر سایت
info@iranagrimagazine.com

به این مطلب امتیاز دهید:

کارشناسان ما در مورد مشکلات تولید محصولات، که نمی‌توانید برای آن جوابی پیدا کنید؛ می‌توانند به شما کمک کنند

info@iranAgriMagazine.com
arrow