سیاستگذاری کشاورزی
نخستین بانک تخصصی ایران

۸۷ سالگی بانک کشاورزی

بانک کشاورزی، نخستین بانک تخصصی و سومین بانک دولتی ایران است که در سال 1312 تأسیس و در زمینه اعطای تسهیلات و خدمات بانکداری خُرد و بانکداری اختصاصی، فعالیت می‌کند. 21 خردادماه، سالروز تأسیس بانک کشاورزی است و این بانک هشتادوهفت ساله شد.
تمرکز اصلی این بانک ارائه خدمات مالی و بانکداری به بخش کشاورزی است. شعبات آن در سراسر کشور با امکان دسترسی آسان برای روستائیان گسترش یافته تا در خط مقدم تولید بخش کشاورزی حضور داشته باشد. در مدت 87 سال، این بانک به خوبی توانسته خود را با توجه به نیازهای روز جامعه کشاورزی تطبیق داده تا سرویس‌دهی به تولیدکنندگان و بهره‌برداران هدف را به بهترین شکل ممکن و با توجه به خواست مشتریان خود از شیوه‌های سنتی گرفته تا شیوه‌های مدرن، ارائه دهد.
این بانک با تکیه بر روحیه انقلابی و تلاشگر مدیران و کارکنان متعهد و مسئولیت‌پذیر، با آرمان خدمت‌رسانی صادقانه به شریف‌ترین و زحمت‎کش‌ترین قشر جامعه، همه تلاش خود را برای حمایت از توسعه پایدار اقتصادی، مدیریت صحیح منابع آب، خاک و انرژی بخش کشاورزی و ترویج کشاورزی دانش‌بنیان و حمایت از کارآفرینی و شکوفایی اقتصاد کشاورزی به کار گرفته است. پرداخت 1397 هزار میلیارد ریال تسهیلات در سه سال اخیر به بخش کشاورزی از جمله فعالیت‌های این بانک است.
روح اله خدارحمی، مدیرعامل بانک کشاورزی به مناسبت 87 سالگی این بانک در پیامی ضمن تبریک به کارکنان و مشتریان بانک، سه ویژگی مهم بانک را ذکر کرده که به‌طور خلاصه عبارتند از: اول، سعی و اهتمام جدی برای تحقق رسالت و تأمین مالی کشاورزی؛ دوم، اهتمام همیشگی بانک به مدرن‌سازی کشاورزی و ایجاد افق‌های جدید در این بخش و سوم، حرکت در مسیر استفاده از فناوری‌های نوین و بانکداری دیجیتال به نحوی که امروز از این نظر در بین 5-4 بانک بزرگ کشور قرار گرفته است.
مجله «دام و کشت و صنعت» نیز ضمن تبریک این روز به همه بهره‌برداران بخش کشاورزی و کارکنان این بانک، امیدوار است که حمایت‌های ویژه از بانک تخصصی کشاورزی برای رفع مشکلات و چالش‌های بخش کشاورزی، به‌صورت جدی و بیش از پیش ادامه داشته باشد تا شکوفایی و رشد همه‌جانبه بخش کشاورزی را شاهد باشیم.

ماهنامه دام و کشت و صنعت-شماره ۲۳۹- ۱۳۹۹
 

مدیر سایت
info@iranagrimagazine.com

به این مطلب امتیاز دهید:

کارشناسان ما در مورد مشکلات تولید محصولات، که نمی‌توانید برای آن جوابی پیدا کنید؛ می‌توانند به شما کمک کنند

info@iranAgriMagazine.com
arrow