سیاستگذاری کشاورزی
جای خالی یک عضو هیأت مدیره

نماینده کارکنان بانک کشاورزی کجاست؟!
جای خالی یک عضو هیأت مدیره!

بانک کشاورزی حدود یک قرن سابقه فعالیت دارد و در جای جای کشور اعم از مراکز بزرگ تجاری، کشاورزی، کلانشهرها و برخی دهستان‌ها شعبه دایر کرده (حدود دو هزار شعبه) تا علاوه بر مشارکت در تولید و بهره‌وری با تجهیز منابع از سپرده‌ها و درآمد‌های شهرها، آن را به روستا و مراکز تولید هدایت نماید.
بانک کشاورزی با کفایت سرمایه خود و همچنین جمع‌آوری منابع از محل سپرده‌های مردمی و توان پرداخت سالانه بیش از یک میلیون فقره تسهیلات بانکی (حدود 50 هزار میلیارد تومان) به بهره‌برداران کشاورزی، سرمایه‌گذاران و کارآفرینان و ایجادکنندگان اشتغال در بخش کشاورزی و صنایع غذایی به نحوی سازماندهی شده تا از کارکنان صف و ستاد (باجه روستایی، شهری، شعبه، بانکداری شعبه، مدیریت منطقه، حوزه، شهر، استان و کشور همگی) در خدمت کشاورز و کشاورزان باشند. 
ردیابی صحیح مسیر خدمت رسانی و ساماندهی امور، تأمین و تجهیز منابع، بررسی طرح‌ها و توجیه اقتصادی آن‌ها و توزیع صحیح منابع، نظارت بر روند صحیح وصول مطالبات، برگزاری مجامع و تصویب ترازنامه مالی، ترفیع، ترغیب، تشویق یا تنبیه حاصل از عملکرد پرسنل و مدیران و... به عهده مدیران میانی، مدیران عالی، اعضاء هیأت عامل، مدیرعامل، اعضاء هیأت مدیره و رئیس هیأت مدیره است. ماده 19 اساسنامه بانک
طبق ماده 19 اساسنامه بانک کشاورزی که 24 تیر 1359 مصوب شده هیأت مدیره بانک به شرح زیر معرفی می‌شود: 
• هیأت مدیره شامل 5 نفر می‌باشد. 
• مدیرعامل (عضو هیأت مدیره) به پیشنهاد وزیر کشاورزی و نظر مشورتی شورای عالی بانک‌ها و تصویب مجمع عمومی بانک‌ها 
• سه عضو هیأت مدیره به پیشنهاد شورای عالی بانک‌ها و تصویب مجمع عمومی بانک‌ها 
• یک عضو هیأت مدیره به پیشنهاد و معرفی شورای کارکنان بانک 
با توجه به اینکه حدود 40 سال از تصویب اساسنامه بانک و جاری و ساری شدن مفاد آن می‌گذرد و مواد آن هنوز نافذ و لازم الاجراست، سوال این است که عضو هیأت مدیره نماینده شورای کارکنان بانک در بین 5 عضو هیأت مدیره فعلی کیست؟ در لیست اعضاء قبلی هیأت مدیره چه کسی بوده است؟ 
آیا می‌توان نتیجه‌گیری کرد که طی 40 سال گذشته این خلاء قانونی چه تبعاتی به بار آورده است و سوال این است که با چه هدفی و با چه مجوزی این بخش مصرح از ماده قانونی اساسنامه از چشم مدیریت و نهادهای نظارتی دور نگه داشته شده است. 
مسلماً کارکنان بانک کشاورزی که یک دهه و بیشتر، دوران کاری را پشت سرگذاشته و به‌‌ویژه از پشت باجه و کارمندی شعبه به مدیریت رسیده باشند موجه‌ترین افراد برای پرورش یافتن و رشد کاری تا مرز رسیدن به مدیریت میانی و عالی هستند و همین افراد می‌توانند در قضاوت شایسته‌سالاری مدیران موفق را از بین همکاران مشارکت کرده، نماینده خود را انتخاب نمایند. 
در غیر این صورت فراخوان‌های معرفی نیرو جهت مدیریت می‌تواند مورد شک و شبهه قرار گیرد و یا اینکه نهایتاً مدیرانی در رأس هرم تصمیم‌سازی قرار گیرند که در مقاطعی خاص و بریده از عقبه کاری (باجه و شعبه) وارد پست سازمانی بانک شده و شناختی از فرایند کاری از صفر تا صد نداشته و امکان مشارکت در ارتقاء جایگاه بانک را نداشته باشند.
امید است مسئولان ذیربط، نشریه را در جریان امر قرار دهد و چنانچه تبصره یا مصوبه‌ای مبنی بر ضرورت غمض عین از ماده 19 اساسنامه صادر شده اعلام گردد: 
الف- چرا و به چه دلیل از این امر مهم غفلت شده و مهم‌ترین اصل انتخاب عضو هیأت مدیره فراموش شده است. 
ب- درصورت لغو این مصوبه یا بخشی از آن به چه دلیل از بارگذاری مصوبه خلاف مصوبه فعلی خودداری شده است. 
خاطر نشان می‌سازد در حال حاضر در جمع هیأت مدیره بانک، کارشناسانی حضور دارند که از صفر تا صد کارمندی، کارشناسی و مدیریت را طی کرده‌اند اما مشخص نیست شورای کارکنان بانک چگونه و کی و کجا تشکیل شده، اعضاء عالی شورا چه افرادی هستند، در کدام دوره از هیأت مدیره از آنان نظرخواهی شده و چه فردی را برای عضویت در هیأت مدیره معرفی کرده‌اند؟ 
و نهایت اینکه چنانچه به بهانه بانکداری شرکتی قرار باشد بحث نماینده شورای کارکنان بانک به‌عنوان عضو هیأت مدیره ملغی شود تکلیف تخلف‌های صورت گرفته و حقوق شورای کارکنان بانک چه خواهد شد! به راستی چرا شورای کارکنان بانک تشکیل نمی‌شود و اعلام حضور نمی‌نماید؟!

ماهنامه دام و کشت و صنعت- شماره ۲۳۸- اسفند ۱۳۹۸
 

مدیر سایت
info@iranagrimagazine.com

به این مطلب امتیاز دهید:

کارشناسان ما در مورد مشکلات تولید محصولات، که نمی‌توانید برای آن جوابی پیدا کنید؛ می‌توانند به شما کمک کنند

info@iranAgriMagazine.com
arrow