سیاستگذاری کشاورزی
دستیاران ویژه استانی، نمکدان نمی شکنند

قوز بالاقوز با هدف رسیدگی به امور مردم در کشاورزی 
دستیاران ویژه استانی، نمکدان نمی شکنند

حجتی در سخنرانی افشاگرانه خود که در نیمه اول شهریور ماه در مراسم آغاز سال زراعی جدید انجام داد از تمام مدیران، روسا و مدیران استانی درخواست کرد با توجه به نارضایتی فعالان کشاورزی و وجود فساد در وزارتخانه دستیار ویژه جهت رسیدگی به امور مردم تعیین کنند.
سوال از وزیر این است که:

دستیار منصوب مدیر استان آیا امکان دارد عملکرد ولی نعمت خود را زیر سوال ببرد؟
آیا ممکن است دستیار ویژه که قاعدتاً حقوق‌بگیر سازمان و مواجب‌بگیر وزارتخانه است گزارشی از رانت‌خواری، ریزه‌خواری، تیغ‌زنی، کار چاق‌کنی، امروز برو فردا بیا، کاغذبازی، جابه‌جایی حق و‭ ... ‬از استان بدهد که طبعاً به تضعیف مدیر استان،بازداشت یا اخراج عاملان که همگی همکاران، هم‌کلاسی‌ها هم‌حزبی‌ها، هم‌دوره‌ای‌ها و رفقای دستیار هستند بینجامد و برایش تبعاتی نداشته‌باشد
کارشناسان و صاحب‌نظران معتقدند با جو ایجاد شده حجتی در مقام بالاترین فرد وزارتخانه می باید تشکری از آن دسته پرسنل صادق، درستکار و توانمند مجموعه بکند زیرا در این مراسم به همه کارمندان اعم‌از خوب و بد توهین شد.
ضمناً وزیر در حالی که از عملکرد زیردستانش با خبر است نباید فقط به جابه‌جایی مدیران مورد اعتراض بسنده کند‭. ‬چنانچه مدیری خلافکار یا ناتوان است نباید به سمت عالی دیگری گمارده شود‭. ‬مدیر توانمند، کاردان و بدون مشکل نیز نباید جابه‌جا شود که از این نمونه‌ها در سطوح بالای وزارتخانه کم نیستند.

پیشنهادی عملی با هدف سالم‌سازی
دلسوزان وزارخانه پیشنهاد می‌کنند:
وزیر که از بخش خصوصی مشاور گرفته، اینک برای یک بار هم که شده وظیفه انتخاب دستیار ویژه برای پیگیری امور فعالان کشاورزی در وزارتخانه را به تشکل های شناسنامه‌دار‭ - ‬نه تشکل‌هایی که ساختمان یا اعضای هیات‌مدیره یا اختیارات آنها توسط مدیران یا منسوبان وزارتخانه بالا پایین می شود‭ -  ‬بسپارد.
یک‌بار هم که شده، مهندس حجتی برطبق یک فراخوان ملی از تشکل‌های کشاورزی شناسنامه‌دار‭ - ‬زراعی، باغی، دام‌وطیور، زنجیره‌های تولید، شیلات و آبزیان، صنعت گلخانه، صادرات و واردات و‭ ... -  ‬بخواهید کارشناسانی با تجربه و وارد به امور اداری و کاری، حتی حقوقی را به‌عنوان دستیار ویژه مسئول معرفی نمایند تا در کنار هر معاون وزیر و مدیرعامل بانک کشاورزی و روسای سازمان‌های در اندازه مسئولیت معاون وزیر و سازمان‌ها و شرکت‌های مستقل قرار گیرد‭. ‬در هر استان نیز دستیاران معرفی شده ازسوی تشکل‌ها در کنار مدیران استانی فعال شوند‭. ‬بدون دخالت در روند اداری، کاری و قانونی وزارتخانه،ستاد و‭ ... ‬تنها رابطی باشند بین صنف و صنعت تشکل خود با اداره سازمان، معاونت و وزارتخانه و البته موانعی باشند در مقابل انحراف‭ - ‬از آن انحرافاتی که وزیر به آن‌ها اذعان دارد‭ - .‬
در این صورت دستیاران ویژه غیردولتی با رسیدگی به تاخیرها، کارشکنی‌ها و کاغذبازی‌های بی‌مورد و حتی نظارت بر رویکرد درخواست‌ها،مجوزها و‭ ... ‬می‌توانند در اسرع‌وقت موضوع را با مسئولان انتظامات مربوطه یا نهاد نظارتی و اطلاعاتی مرتبط مطرح می‌نمایند که در صورت صحت و درستی آن، اقدامات قانونی انجام پذیرد.
با این روند، گامی برای تجربه کردن همکاری با بخش خصوصی و تعاونی بر داشته می‌شود و روشن است که با حضور یک دستیار غیروابسته به دولت ابتدا در سازمان‌ها، موسسات و شرکت‌های مستقل راستی‌آزمایی و کنترل‌ها صورت خواهد گرفت‭. ‬به عنوان نمونه: 
• در شرکت پشتیبانی امور دام روش عقد قراردادها با بخش خصوصی، چگونگی فرآیند مذاکرات یا ترک مزایده‌ها، قرارداد با انبارها و سردخانه‌ها، ارزیابی خرید و روش توزیع، قیمت‌گذاری فروش، زمان سلامت محصولات تاریخ تولید، تاریخ انقضاء و‭ ... ‬زیر ذره‌بین بخش خصوصی مرتبط خواهد رفت و در آن صورت گلایه‌ای برای فعالان عرصه کشاورزی،دامدار و مرغدار باقی نمی‌ماند.
• در سازمان حفظ‌نباتات در رابطه با تعهدات سازمان در مبحث ورود سموم غیرقابل تولید با ارز 4200 تومانی، روش ثبت سموم، توزیع و تعمیم اختیارات به بخش خصوصی، توصیه یا توصیه‌نکردن سازمان مبنی‌بر مصرف سم مشخصی که توسط شرکت یا شرکت‌های مشخص وارد یا تولیدشده، مواد تکنیکال، صدور یا لغو مجوزها و‭ ... ‬با نظارت دستیار بررسی می‌گردد.
• در موسسه تحقیقات خاک و آب چگونگی پذیرش نمونه‌های کود برای ثبت و بررسی نوبت‌دهی، گواهی ثبت، روش قرارداد با برخی آزمایشگاه‌ها یا لغو قرارداد با آنها و دلایل آن، یا تعامل با بخش خصوصی، صدور تاییدیه یا اخطار،تذکر و‭ ... ‬در مسیر دید دستیاران قرار خواهد گرفت.
• موسسات جهاد رنگ و وارنگ که برای خود حکومتی ‮«‬الیگارشی‮»‬ ساخته‌اند و انحصار برخی از امور را در اختیار دارد و اعضای هیات‌مدیره آن‌ها به تشخیص وزیر، محرمانه نقل‌مکان کرده از سایر مراکز وابسته به قدرت وزارتخانه و در مواردی نزدیکان سببی، نسبی، همشهری، هم‌دانشکده‌ای و هم‌جناحی هستند‭. ‬از آنجا که عنوان غیردولتی‭ - ‬خصولتی‭ -  ‬را یدک می‌کشند، بودجه و درآمد می‌گیرند که هنوز چراغ‌قوه عدالت به داخل آنها تابانده نمی‌شود‭. ‬اما هرکدام از آن‌ها احتمال دارد سرنوشت قسمتی از بخش خصوصی را با رقابت ناروا یا توصیه به واردات یا صادرات یا کم و زیاد در چنگال خود داشته باشند‭. ‬در مواردی به وزیر هم‭ - ‬که مدیران و اعضای هیات‌مدیره را منصوب می‌کند‭ -  ‬پاسخگو نیستند‭. ‬جا دارد دستیار ویژه از سوی فعالان بخش خصوصی و تشکل‌ها برای نظارت‌بر امور مردم بر آنها گماشته شود.
• در بخش صدور مجوزهای واردات با ارز 4200 تومانی و نام شرکت‌ها و افراد حقیقی و حقوقی دریافت‌کننده این مجوزها و حتی چگونگی جدول‌نویسی و محاسبه تعرفه‌ها و خوب و بد تعریف‌کردن واردکننده‌ها، ناظران و دستیاران ویژه غیردولتی بررسی کنند و به انجمن واردکنندگان اطمینان بدهند هیچ تخلفی صورت نگرفته است.
در این صورت است که داد و فغان وزیر مبنی‌بر اینکه ‮«‬متاسفانه موارد تخلف در حال افزایش است»؛ می‌تواند به اجابت درخواست وی بینجامد.
آن جا که وزیر می‌گوید: ‮«‬نگذارید این اتفاقات رخ دهد و پرسنل را از منجلاب تخلفاتی نظیر تلکه‌کردن، تیغ‌زدنِ ارباب‌رجوع و‭ ... ‬نجات دهید‮»‬ عملی خواهد شد.
اینجاست که می‌توان امیدوار بود بخشی از واردات بیش از 10 میلیون تن مواد پروتئینی و نهاده‌های دامپروری و‭... ‬شاید بتواند در مسیر کامیابی تولید داخلی جاخوش کند و شاید میزان تولید بخش کشاورزی از مرز 40 میلیارد دلار در سال‭  - ‬البته وزارتخانه مدعی رقم بیشتری است‭ -  ‬بگذرد و سهم 18 درصدی اشتغال در کشاورزی به رقم 20 یا بالاتر برود‭. ‬به امید آن روز  

ماهنامه دام و کشت و صنعت- شماره ۲۳۳ - شهریور ۱۳۹۸
 

مدیر سایت
info@iranagrimagazine.com

به این مطلب امتیاز دهید:

کارشناسان ما در مورد مشکلات تولید محصولات، که نمی‌توانید برای آن جوابی پیدا کنید؛ می‌توانند به شما کمک کنند

info@iranAgriMagazine.com
arrow