صنایع غذایی
تلاش برای دستیابی به گرسنگی صفر

«روز جهانی غذا» 24 مهر، مصادف با 16 اكتبر و سالروز تأسیس سازمان جهانی فائو است و در بسیاری از كشورهای جهان نامگذاری شده است.

«تلاش برای دستیابی به گرسنگی صفر» شعار امسال «روز جهانی غذا» است و مراسمی در مركز همایش‌های رازی دانشگاه علوم‌پزشكی ایران برگزار شد. براساس گزارش‌های جهانی، افزایش میزان گرسنگی در سطح جهان وجود دارد و جامعه بشری در قرن بیست و یكم شاهد سوءتغذیه است.

گرسنگی جهانی در حال گسترش

دكتر سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی؛ وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشكی، در همایش ملی روز جهانی غذا، با كم‌رمق خواندن امكان تحقق دستیابی به گرسنگی صفر در این همایش گفت: یك‌چهارم از كل مواد غذایی كه روزانه به‌عنوان ضایعات به هدر می‌رود، برای غذا دادن كل افراد گرسنه دنیا كافی است. در دنیایی كه مواد غذایی به اندازه تمام افراد تولید می‌شود، یك نهم مردم كره زمین در گرسنگی مزمن به سر می‌برند. وی با اشاره به آمار سال 2016 مبنی‌بر اینكه حدود 38 میلیون نفر در دنیا در معرض گرسنگی قرار دارند اظهار داشت: در حال‌حاضر نزدیك به800 میلیون نفر در دنیا از گرسنگی رنج می‌برند كه نیمی از این افراد در كشورهای جنگ‌زده زندگی می‌كنند.  به بیان دیگر، فقر عامل مهم سوء‌تغذیه است و زندگی سالم در نتیجه پیشرفت، عدالت اجتماعی و اقتصادی میسر می‌شود.

اهمیت اصلاح سبك زندگی

دكتر اصغری؛ معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو، در این همایش گفت: با توجه به افزایش تعداد افراد دارای اضافه وزن و چاق و همچنین افزایش بیماری‌های غیر واگیر، برای جلوگیری از ابتلا و كاهش این بیماری‌ها از جمله فشار خون بالا، گرفتگی عروق قلبی و مغزی و سرطان‌ها نیازمند اصلاح سبك زندگی و اهمیت ویژه به الگوی مصرف و كیفیت غذا هستیم.

وی با برشمردن موانع پیشرفت در مبارزه با سوءتغذیه افزود: جنگ‌ها، شرایط آب و هوایی ناشی از تغییرات اقلیمی و زیست‌محیطی، حكمرانی نامطلوب، ركود اقتصادی، خوی استكباری و استثماری قدرت‌های جهانی و نظام سرمایه‌داری، سیاست‌های ناعادلانه اقتصادی و كم‌توجهی به عنصر عدالت در تصمیم‌سازی‌های ملی و بین‌المللی، ازجمله مواردی است كه مسیر پیشرفت در نبرد علیه گرسنگی و سوء‌تغذیه را با مانع مواجه ساخته و بر رنج آدمیان افزوده و زحمات و تلاش‌های فعالان و دست‌اندركاران حوزه غذا و سلامت را دو چندان كرده است.

اصغری خاطرنشان كرد: البته آسیب‌های جدی ناشی از مداخلات غیرمسئولانه و غیراخلاقی نظیر عرضه فرآورده‌های غذایی تقلبی، قاچاق، باقی‌مانده سموم و غیره را هم باید افزود كه از تهدیدات فرآوری سلامت غذا است و نگاه ویژه همه دولت‌ها و جوامع را می‌طلبد.

سند ملی ایمنی غذا

گام موثری در ایجاد مدیریت هماهنگ برای ارتقای ایمنی غذا

دكتر وحید مفید؛ مدیر كل فرآورده‌های خوراكی و آشامیدنی، در این همایش با اشاره به اینكه گرسنگی صفر لزوماَ به معنای تامین كافی خوراك در دسترس نیست، گفت: تغذیه افراد با مواد مغذی، كه آن‌ها برای یك زندگی پربازده و سالم نیاز دارند مورد توجه است. یكی از علت‌های افزایش نرخ چاقی در جهان و ایران پایین بودن سطح آگاهی مردم و گرایش به مصرف غذاهای آماده است كه میزان چربی، قند و نمك بالایی دارند. وی 36درصد از جمعیت كشور را دچار اضافه وزن دانست و افزود: آمارها نشان می‌دهند كه حدود 29 میلیون نفر در ایران دچار چاقی هستند.

سایر افراد نیز لزوماَ از رژیم غذایی متعادل كه تأمین‌كننده تمام نیازهای روزانه شامل دریافت بهینه ریزمغذی‌ها و درشت‌مغذی‌ها باشد برخوردار نیستند. در نتیجه توسعه تولید و مصرف همزمان غذای سالم و مغذی در شرایط پایدار به گونه‌ای كه در دسترس برای تمام افراد جامعه باشد از اولویت‌هاست.

مدیركل فرآورده‌های خوراكی و آشامیدنی اظهار داشت: این اعتقاد وجود دارد كه با مشاركت تمام افراد و افزایش آگاهی مصرف‌كنندگان می‌توان به گرسنگی صفر دست یافت.  مفید با اشاره به همكاری مشترك با سازمان‌های بین‌المللی گفت: در چند سال گذشته تلاش شده است همكاری‌های مشترك با سازمان‌های بین‌المللی و ملی برای اجرای پروژه 10 ساله در حوزه تغذیه-2016 تا 2025- انجام شود. نتیجه این پروژه مشترك تغییراتی در مقررات كشوری ازجمله اصلاح برچسب‌گذاری‌ها، پایش آلاینده‌ها و عوامل خطرزای موجود در تولید و عرضه غذاها، كنترل استفاده از افزودنی‌ها و ممانعت از افزودنی‌های مضر با هدف ارتقای سطح ایمنی موادغذایی خواهد بود. وی با برشمردن مهم‌ترین چالش فرآوری نظام ایمنی غذا خاطر نشان كرد: بر آن شدیم تا با مشاركت تمام ذی‌نفعان "سند ملی ایمنی غذا" را به‌منظور مدیریت هماهنگ در اقدامات موثر برای كاهش مخاطرات و ارتقای سطح ایمنی غذا تدوین كنیم.  امید است با نهایی شدن و اجرای سند مذكور گام موثری در ایجاد مدیریت هماهنگ برای ارتقای ایمنی غذا برداشته شود.

*فوق‌لیسانس تكنولوژی صنایع غذایی

ماهنامه دام و کشت و صنعت - شماره ۲۲۳- سال ۱۳۹۷

مدیر سایت
info@iranagrimagazine.com

به این مطلب امتیاز دهید:

کارشناسان ما در مورد مشکلات تولید محصولات، که نمی‌توانید برای آن جوابی پیدا کنید؛ می‌توانند به شما کمک کنند

info@iranAgriMagazine.com
arrow