صنایع غذایی
ایرانی، چای ایران بنوش

ایرانی، چای ایران بنوش

نویسنده: حسینقلی شریعتی*

دوستی با تأکید بر اینکه شما به چای ایرانی تعصب دارید علت مصرف دائمی چای ایرانی را از من سؤال کرد، در پاسخ توضیح دادم که چون در باغات چای و کارخانجات چای‌سازی کشورهای مختلف جهان حضور داشته‌ام، این موجب شده که اگر هوس چای کردم و چای ایرانی داشتم شخصاً بساط چای را با چای وطنی بر پا کنم.  چای سیاه متداول‌ترین نوشیدنی در جهان است و نزدیک به 80 درصد از مصرف چای جهانی را به خود اختصاص داده است. برگ سبز چای از گونه گیاه Camellia sinensis است که پس از برداشت از باغات چای بلافاصله به مرحله فرآوری  - پلاس، مالش، تخمیر و خشک -  می‌رسد. چای سیاه نسبت به انواع دیگر چای کمی تلخ‌تر است و بیشترین مقدار کافئین  - تئین -  را در حدود 40 میلی‌گرم در هر فنجان دارد.چای سیاه غلظت بالایی از ترکیبات آنتی‌اکسیدانی معروف به تئوفلاوین ها و تئاروبیجین است که با سطح کلسترول پایین‌تر ارتباط دارند. تحقیقات نشان داده است، افرادی که روزانه سه فنجان یا بیشتر چای سیاه مصرف می‌کنند بیش از 20 درصد از خطر ابتلا به سکته مغزی دور می‌شوند.

طعم ملایم چای سبز

چای سبز طعم ملایم‌تری نسبت به سیاه دارد. برگ چای پس از برداشت، خشک‌شده و به‌سرعت تحت درمان قرار می‌گیرند که روند تخمیر را متوقف می‌کند. این شامل حدود 25 میلی‌گرم کافئین در هر فنجان است  چای سبز نیز سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها موسوم به کاتچین ها می‌باشد. چای سبز می‌تواند مصرف‌کنندگان این فرآوری را بیش از 10 درصد از ابتلا به سرطان و بیماری‌های قلبی و عروقی مصون سازد. کاتچین‌ها نقش مؤثری روی پیشگیری از ابتلا به پوکی استخوان‌ها دارد. استرس اکسیداتیو و التهاب باعث از بین رفتن بافت‌های استخوانی می‌شوند. خوشبختانه کاتچین‌ها خواص ضدالتهابی و آنتی‌اکسیدانی دارند برای همین هم با ابتلا به پوکی استخوان‌ها مقابله می‌کنند  چای اولانگ  - Oolong -  شبیه چای سیاه است. اما برای مدت کوتاهی آن را تخمیر کرده است که حاوی طعمی بین چای سیاه و سبز است. این نوع چای نیز در هر فنجان حدود 30 میلی‌گرم کافئین  - تئین -  دارد. و مزیت بارز آن کمک به کاهش وزن است. چای اولانگ آنزیمی را فعال می‌کند که باعث کاهش تری گلیسیرید می‌شود  چای سفید  - نقره‌ای -  از برگ‌های بسیار جوان  - غنچه -  به دست می‌آید بنابراین چای سفید دارای طعم ملایم‌تر نسبت به سایر انواع چای است و در هر فنجان کمتر از 15 میلی‌گرم کافئین  - تئین -  دارد برخی تحقیقات نشان می‌دهد که چای سفید برای افراد مبتلا به دیابت مفید بوده؛ و مصرف آن سبب بهبود تحمل گلوکز و کاهش LDL در کلسترول می‌شود.

برای مطالعه مطلب «چای كامبوجا نوشيدنی مفيد» کلیک کنید

اینک این سؤال مطرح می‌شود؛ آیا مصرف هر نوع چایی مزیت‌های برشمرده در بالا را تضمین می‌کند؟ جواب منفی است!

تحقیقات متعدد نشان می‌دهد که بسیاری از چای‌های خارجی به بقایای سموم کشاورزی آلوده هستند. و خوشبختانه چای ایرانی فاقد هر نوع آلودگی بوده و تمامی مزیت‌های فوق‌الذکر را دارد.  - هرچند کاهش تولید چای در کشور به عوامل متعددی بستگی دارد که توضیح آن به فرصت دیگری موکول می‌گردد - . متأسفانه برخی کارخانجات چای‌سازی، استاندارد فرآوری چای را رعایت نمی‌کنند و وقتی بسته چایی به نام چای داخلی به دست مصرف‌کننده‌ای می‌رسد که فاقد کیفیت و مزیت نسبی است، ممکن است باعث ‌شود مصرف‌کننده به دیگر چای‌های تولید داخلی نیز مهر بی‌کیفیتی بزند، درصورتی‌که چای مرغوب ایرانی در بسیاری از فروشگاه‌های معتبر عرضه می‌شود که می‌توان پس از شناخت کافی از یک برند قابل‌قبول، با اطمینان چای وطنی را با همان نشان تجاری خریداری و مصرف کرد. البته حمایت همه‌جانبه دولت از این محصول راهبردی، می‌تواند نقش مؤثری را در احیای باغات چای کشور ایفا کند. مهم‌ترین آن کمک بلاعوض دولت به تجهیز کارخانجات از نظر فنی و نوسازی می‌باشد. در گذشته در بالای در ورودی کارخانه چای‌سازی آسام هند، تابلویی با این نوشته «کلیه ماشین‌های این کارخانه توسط دولت هند اهدا شده است» جلب نظر می‌کرد. از این رو چنانچه کارخانجات چای‌سازی تجهیز شوند خریداران قدرتمند برگ سبز، چای‌کاران خواهند بود؛ و چای تولیدی مرغوب ایران با طعم مطبوع بیش از پیش در بازار داخلی خودنمایی خواهد کرد. 
* کارشناس پیشکسوت وزارت جهاد کشاورزی و صنعت چای کشور 

ماهنامه دام و کشت و صنعت  -  شماره ۲۱۵ و ۲۱۶  -  سال ۱۳۹۶
 

ماهنامه دام و کشت و صنعت پنجره ای به آگاهی و دانش

مدیر سایت
info@iranagrimagazine.com

به این مطلب امتیاز دهید:

کارشناسان ما در مورد مشکلات تولید محصولات، که نمی‌توانید برای آن جوابی پیدا کنید؛ می‌توانند به شما کمک کنند

info@iranAgriMagazine.com
arrow