صنایع غذایی
ایران کشور چهارفصل تولید سبزی

در صادرات ضعیف عمل کرده‎ایم
ایران کشور چهارفصل تولید سبزی

پریسا حیدری

ایران به دلیل داشتن آب‌وهوای متنوع یکی از بهترین کشورها برای کشت، تولید، فرآوری و صادرات انواع سبزی است؛ به‌طوری که در جنوب کشور حتی در فصل زمستان نیز سبزی کشت می‌شود و اکثر کشورهای همسایه مشتری سبزی و صیفی ایران هستند. ایران پنجمین کشور از لحاظ تولید محصول سبزی و صیفی در جهان است.
فرآوری و صنایع تبدیلی سبزی هم یکی از مواردی است که می‌توان به آن پرداخت و از آن برای رونق صادرات بهره جست. شاید حجم زیادی از فرآوری را هم بتوان به‌صورت خانگی و یا در کارگاه‌های کوچک مقیاس انجام و پس از بسته‌بندی و بازاریابی، محصول را به بازار ارائه کرد که در کنار مصارف تازه‌خوری می‌تواند روشی برای جلوگیری از ضایعات سبزی‌ها باشد.
جواد باقری، کارشناس و عضو هیأت مدیره اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران در گفت‌وگو با خبرنگار «مجله دام و کشت و صنعت» می‌گوید: تولید سبزی در بهار و تابستان در تهران و حومه کشت و به مرور به بازار عرضه می‌شود و تا پایان تابستان و اوایل پاییز در این مناطق سبزی تولید می‌گردد. با سرد شدن هوا سبزی در جنوب کشور و استان‌هایی مانند استان خوزستان و شهر‌های اهواز، دزفول، شوشتر و برخی استان‌های دیگر مانند اصفهان و کاشان و... تولید می‌شود. در دیگر مناطق کشور هم به اقتضای شرایط آب‌وهوایی آن‌ها سبزی وارد بازار می‌شود. این محصولات عمدتاً توسط کشاورزان خرده‎پا و دیگر کشاورزان تولید و کمتر در قالب شرکت‌های بزرگ انجام می‌شود.
وی ادامه داد: از اطراف تهران مانند شهریار، کرج، ری و... در بهار و تابستان سبزی تولید و به بازار عرضه می‌شود که بیش از 80 درصد آن در تهران استفاده می‌گردد که اصطلاحاً به این سبزی‌ها «دور شهری» می‌گوییم.
باقری در مورد این مسئله که آیا برای تولید سبزی از فاضلاب و آب‌های آلوده هم استفاده می‌شود، گفت: خوشبختانه در حال حاضر هیچ سبزی با آب‌های آلوده و فاضلاب تولید نمی‌شود و نگرانی از این بابت وجود ندارد.
این کارشناس می‌گوید: طی یکی دو سال اخیر با توجه به افزایش قیمت انواع سبزی، ضایعات آن به حداقل و شاید به کمتر از 10 درصد رسیده است.
باقری می‌گوید:‌ در مورد سبزی‌ها هم مانند بسیاری از محصولات کشاورزی الگوی کشت براساس نیازسنجی مشخص وجود ندارد به همین دلیل در بعضی سال‌ها با مازاد تولید و از بین رفتن محصول مواجه می‌شویم.

عملکرد مناسبی در صادرات نداریم
وی در مورد صادرات سبزی‌های خشک شده می‌گوید: به نظرم در این مورد عملکرد چندان مناسبی نداریم. به دلیل عدم وجود بسته‌بندی مناسب و ناکارآمدی در بازاریابی توفیق چندانی برای صادرات نداشته‌ایم.
با عرضه سبزی تمیز و شسته و همچنین سبزی‌های خشک شده، مقداری از ضایعات کاسته شده است و اشتغال‌زایی هم ایجاد کرده که منافعی نیز برای کشاورزان داشته است. در مورد سبزی‌های صنایع تبدیلی به همین سبزی‌های پاک کرده و خشک شده محدود می‌شود.
وی در مورد واحدهای سبزی پاک‌کنی گفت: این واحدها کارگاه‌های کوچکی هستند که بسته به فصل، انواع سبزی را مستقیماً از سبزی‌کاران یا از میدان مرکزی تهیه و پس از پاک کردن و شست‌وشو، آن را به بازار مصرف می‌دهند که با توجه به خرید عمده‌ای که انجام می‌دهند هزینه تمام شده آن‌ها پایین می‌آید.
باقری در مورد کشت گلخانه‌های کشت سبزی هم می‌گوید که کشت گلخانه‌ای عمدتاً در فصل زمستان انجام می‌شود و برای کشاورز با توجه به این‌که در این فصل، سبزی کمتری در فضای باز کشت و تولید می‌شود، سود مناسبی ایجاد می‌کند.
وی عنوان کرد در مناسبت‌های مختلف مانند: ماه رمضان، محرم و شب عید مقداری نوسان و افزایش قیمت به دلیل تقاضای بیشتر ایجاد می‌شود.

ماهنامه دام و کشت و صنعت – شماره ۲۴۳ - ۱۳۹۹
 

مدیر سایت
info@iranagrimagazine.com

به این مطلب امتیاز دهید:

کارشناسان ما در مورد مشکلات تولید محصولات، که نمی‌توانید برای آن جوابی پیدا کنید؛ می‌توانند به شما کمک کنند

info@iranAgriMagazine.com
arrow