صنایع غذایی
یونان تولیدکننده عسل با کیفیت

یونان دارای سابقه طولانی در زنبورداری است و بیشتر از هر کشور در اروپا در یونان کندو وجود دارد، بنابراین جای تعجب نیست که عسل یونانی بهترین عسل جهان شناخته شده است.
تنوع زیستی گسترده‌ای از گیاهان همراه با خورشید تابستانی دریای اژه همان چیزی است که به تولید این شهد طلایی بی‌نظیر کمک می‌کند.
عسل اولین شیرین‌کننده سنتی است که یونانیان از زمان باستان از آن استفاده می‌کردند. در حقیقت، عسل به همراه زیتون و انگور سرچشمه علم اغذیه لذیذ در یونان را تشکیل می‌دهد. عسل یونانی یکی از مواد مغذی و طبیعی است که پر از ویتامین‌ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان‌های طبیعی است. عسل حاوی مواد ضد باکتری، ضد ویروسی و ضد قارچ است. هم‌چنین قرن‌ها است که به‌عنوان درمانی برای گلودرد و سرفه، سوختگی جزئی، بریدگی و سایر عفونت‌های باکتریایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
مطالعات نشان می‌دهد که عسل یکی از آسانترین مواد غذایی برای هضم و به دلیل داشتن خاصیت ضد سرطان (سرشار از ترکیبات فنلی) اهمیت بیشتری پیدا کرده است. 
هم‌چنین به جلوگیری از پوکی استخوان نیز کمک می‌کند.
عسل یونان به دلیل نامحدود بودن تابش خورشید در تابستان، هم‌چنین تنوع زیستی حومه یونان و تنوع غنی از گیاهان یونانی، دارای بیش از 850 گونه است که در هیچ جای دیگر دنیا یافت نمی‌شود بنابراین جزء بهترین‌ها در مقیاس جهانی به حساب می‌آید.
دانشمندان و گیاه‌شناسان، یونان را کشوری با غنای زیاد فلور گیاهی در حوضه مدیترانه می‌دانند (بیش از 7500 گونه مختلف گل‌ها و گیاهان وحشی و درختان گوناگون).
عسل‌های یونانی در مقایسه با سایر عسل‌های تولید شده در کشورهای دیگر از نظر مواد معطر غنی‌تر هستند. آن‌ها رطوبت کمتری دارند و به همین خاطر متراکم‌تر و غلیظ‌تر می‌باشند. ترکیبی از همه این حقایق سبب شده است که عسل یونان از جایگاهی برتر در بازار جهانی برخوردار باشد.

انواع اصلی عسل یونانی
عسل آویشن: عسل آویشن محبوب‌ترین عسل یونانی است، زیرا زنبورهای تغذیه شده با آویشن عسل کمتری تولید می‌کنند و همین علت سبب شده تا این ماده را کمیاب‌تر و گران‌تر کند. عسل آویشن دارای رنگی روشن و عطری تند است و بعد از حدود 6 الی 18 ماه بسته به شرایط نگهداری و دمای آن به حالت بلوری در می‌آید.
در بهار، هنگامی که گل آویشن شکوفه می‌کند تولید می‌شود، و معروف‌ترین انواع آن از مناطق کرت (Crete) و کایترا (Kythera) به‌دست می‌آید.
عسل صنوبر: حدود 65 درصد از کل عسل‌های یونانی عسل صنوبر است. رنگ چوب ماهون با محتوای معدنی غنی‌اش که شامل پتاسیم، منیزیم، فسفر، آهن و سدیم است به راحتی متبلور نمی‌شود. عسل صنوبر دارای بیشترین درصد آنتی اکسیدان در میان عسل‌های یونان است.
عسل شکوفه: عسل گل‌های وحشی و شکوفه‌های نارنجی، عطر و طعم مطلوبی دارد که نسبت به سایر عسل‌ها لطیف‌تر است و خیلی راحت متبلور می‌شود.
عسل خلنگ: بعد از اولین باران‌های پاییزی که هنوز هوا خیلی گرم است و گل‌ها شکوفه می‌کنند، تولید می‌شود. رنگ آن تیره، مایل به قرمز، بسیار غلیظ، تقریبا جامد و دارای بافتی پراکنده است. این عسل بعد از حدودا سه ماه متبلور می‌شود.
عسل بلوط: نوعی بسیار متفاوت، با تلخی بسیار ضعیف و دلپذیر، یکی از نادرترین عسل‌های یونانی است.
عسل فیر: تنها عسل PDO یونان که محصول وایتینای پلوپونزی است. این یکی از نادرترین و بهترین عسل‌ها است و تقریبا کریستالیزه هم نمی‌شود.
مناطقی در یونان که در آن عسل تولید می‌شود:
عسل تقریبا در همه جای یونان تولید می‌شود، با این حال برخی از مکان‌های معروف به قرار زیر است:
• کرت و کایترا به دلیل عسل آویشن آن مشهور هستند.
• وایتینا در ارتفاعات پلوپونزی اطراف طرابلس، بخاطر عسل صنوبرش مشهور است.
• در هالکیدیکی حدود 30٪ از کل عسل یونانی تولید می‌شود.
• Dodecanese یک تولید‌کننده بزرگ تجاری است.
• اپیروس محل تولید برخی از غیر عادی‌ترین عسل‌ها، به خصوص عسل تلخ است.

ماهنامه دام و کشت و صنعت- شماره ۲۴۰ - ۱۳۹۹
 

مدیر سایت
info@iranagrimagazine.com

به این مطلب امتیاز دهید:

کارشناسان ما در مورد مشکلات تولید محصولات، که نمی‌توانید برای آن جوابی پیدا کنید؛ می‌توانند به شما کمک کنند

info@iranAgriMagazine.com
arrow