صنایع غذایی
تأثیر ویروس کرونا  بر بخش کشاورزی و غذا

بدون شک شیوع ویروس کرونا آثار غیرقابل پیش‌بینی بر سبک زندگی انسان‌ها خواهد داشت. در بین بخش‌های اقتصادی، بخش کشاورزی نیز از این تأثیر مستثنی نخواهد بود. همه‌گیري ویروس Covid-19 آثار مخرب خود را در تمام بخش‌های اقتصادی جهان به جای گذاشته است و وضعیت اقتصاد جهانی به ویژه در کشورهای در حال توسعه را به شدت تهدید می‌کند.
در ایران که کشاورزی ستون فقرات توسعه و عامل مهمی در تولید ناخالص داخلی است، با اختلالات بزرگی در زنجیره تأمین و تصمیم‌گیری در مورد محصول، برای فصل‌های آینده کشاورزی‌، اثرات منفی و عمیقی داشته است و کشاورزان را متحمل خسارات شدید مالی و اثرات مخرب روحی می‌کند.
علی‌رغم اینکه تعطیلی عمومی و یکپارچه در کشور ممکن است احتمال انتقال ویروس را کاهش دهد، اما نگرانی عمده‎ای در مورد اقتصاد وجود دارد. اگرچه ارائه دهندگان خدمات عمومی هنوز مجاز به ادامه‌ی خدمت خود هستند، اما بخش عمده‌ای از جامعه کشاورزی با بحران جدی روبرو خواهند شد که حتی در طولانی مدت نیز بهبودی آنها دشوار خواهد بود. شاید بیشترین آسیب متوجه کارگران، خصوصاً کارگران مهاجر در بخش کشاورزی است. هر چند که دولت تدابیری جهت تأمین امنیت جامعه كشاورزی اندیشیده است، اما این سیاست‌ها کافی به نظر نمی‌رسد.
نمونه‌هایی از تأثیر کرونا بر تولیدات کشاورزی
محدودیت‌هایی که در انتقال کالاهای کشاورزی از محل تولید تا مصرف‌کننده نهایی آن وجود دارد باعث خواهد شد که احتمالا كشاورزان با كاهش درآمد قابل توجهي مواجه شوند. مشکل دیگر کمبود نیروی کار به دلیل ترس از انتقال ویروس است که در نهایت منجر به هدر رفتن محصول تولیدی است.
علاوه برآن همه‌گیري ویروس کرونا تأثیر بالقوه‌ای بر زنجیره تأمین کالاهای کشاورزی گذاشته است.
این مشکل به‌صورت یک شبکه پیچیده از مرحله تولید تا حمل و نقل و سپس عمده فروش، خرده فروش و در نهایت مصرف کننده را دچار مشکل خواهد ساخت.

نقش دولت در وضعیت کنونی
برای کاهش تأثیرات منفی شیوع Covid-19 بر بخش کشاورزی، دولت باید دستورالعمل‌های ویژه برای این بخش صادر کند. ساختار قیمت و کنترل آن را باید در نظر داشته و به گونه‌ای مشکل را برطرف کند که زیان اقتصادی کشاورزان کاهش یابد.
جامعه كشاورزی و كارگران با حفظ پروتکل‌های بهداشتی فعالیت‎های بخش را ادامه و البته باید بستري براي بازاريابي محصولات و با روش‌هایی مانند تحویل درب منزل، هدر رفت محصولات را کاهش داد.
اگر وضعیت موجود مدیریت نشود و تاثیر منفی کرونا بر بازار محصولات کشاورزی ادامه داشته باشد، اختلال جدی در زنجیره‌های تولید به وجود خواهد آمد و در آینده شاهد حذف دام‌های مولد، عدم جوجه‎ریزی، عدم کاشت به موقع محصولات و در نتیجه کاهش تولیدات در بخش کشاورزی خواهیم بود.
مواد خوراکی بیش از 25 درصد از هزینه‌های خانوارها را تشکیل می‌دهد، اما به واسطه شیوع ویروس کرونا، خانوارهای شاغل بخش کشاورزی، نسبت به تأمین این هزینه‌ها دچار مشکل می‌شوند. اعطای وام برای تأمین نهاده‌های کشاورزی، کاهش هزینه‌های بازاریابی و فروش می‌تواند به پایداری تولیدات کشاورزی و تاب‌آوری این بخش کمک کند.

نتیجه‌گیری
همه‌گیری بیماری COVID-19 تأثیر زیادی در اقدامات و فعالیت‌های جوامع بشری دارد، که کشاورزی نیز خارج از این تأثیر نیست. به دلیل محدودیت های تحرک، کاهش قدرت خرید و تأثیر بیشتر بر آسیب پذیرترین گروه‌های جمعیتی، تقاضای مواد غذایی و بنابراین امنیت غذایی به شدت تحت تأثیر قرار گرفته است.
با افزایش موارد ابتلا به ویروس، دولت‌ها برای جلوگیری از شیوع آن، همچنین بر سیستم غذایی جهانی اقدامات شدیدتری را انجام می‌دهند. بنابراین هر اقدامی که اتخاذ شود باید موضوع حمایت از سلامت و امنیت غذایی مردم مد نظر باشد. 

فاطمه سام خانیانی -  دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مهندسی پزشکی

ماهنامه دام و کشت و صنعت-شماره ۲۳۹- ۱۳۹۹

مدیر سایت
info@iranagrimagazine.com

به این مطلب امتیاز دهید:

کارشناسان ما در مورد مشکلات تولید محصولات، که نمی‌توانید برای آن جوابی پیدا کنید؛ می‌توانند به شما کمک کنند

info@iranAgriMagazine.com
arrow