کود
کتاب کشاورزی،کود و محیط‌زیست

معرفی کتاب کشاورزی،کود و محیط‌زیست

امنیت غذایی در کنار حفظ محیط زیست به یک موضوع مهم جهانی در دهه‌های اخیر تبدیل شده ‌است. کتاب حاضر به بررسی جنبه‌های زیست محیطی و پایداری تولید موادغذایی در جهان امروز که با رشد روز افزون جمعیت مواجه است پرداخته و در این بررسی، بر مدیریت کاربرد کودهای شیمیایی و عناصر غذایی تاکید ویژه‌ای داشته است.

این کتاب به سه بخش اصلی چالش‌های جهانی تولید مواد غذایی، حاصلخیزی خاک، کاربرد کود و محیط زیست و چالش‌های تولید و پایداری تقسیم می‌شود. در نخستین بخش کتاب، مفاهیم بنیادی مربوط به تغذیه گیاهی، دلایل نیاز به افزایش تولید جهانی غذا از طریق افزایش تولید در واحد سطح و بعضی عملیات زراعی اصلی نظیر کاربرد کود، آبیاری، اصلاح گیاهان زراعی و کنترل آفات بررسی شده‌است.

بخش دوم پس از توضیح مختصر ویژگی‌های مرتبط با حاصلخیزی خاک به بحث مدیریت عناصر غذایی، به ویژه نیتروژن و فسفر می‌پردازد. در ادامه این بخش، نگاهی وسیع‌تر به کاربرد کود در کشاورزی و رابطه آن با پایداری شده ‌است و نهاده انرژی مورد استفاده در تولید کودهای شیمیایی تجزیه و تحلیل شده است. در بخش پایانی، تولید جهانی و نظام‌های تولید سه غله عمده یعنی گندم، برنج و ذرت مورد بررسی قرار گرفته و چالش‌ها و مشکلات آن‌ها در نقاط مختلف جهان مرور شده ‌است. از جمله امتیازات این کتاب، زبان ساده آن است که آن را برای علاقه‌مندان مختلف مباحث کشاورزی قابل استفاده می‌سازد.  همچنین در هر فصل، قبل از ورود به جزئیات، مفاهیم اصلی به طور مختصر توضیح داده شده‌است تا مخاطب با احاطه نسبی وارد بحث شود. به علاوه، در قسمت‌های مختلف کتاب، بخش‌هایی حاشیه‌ای تحت عنوان نکات کاربردی ارائه شده ‌است که اطلاعات بیشتری را در زمینه بحث مورد نظر به خواننده منتقل می‌کند.

ماهنامه دام و کشت و صنعت - شماره ۲۲۳- سال ۱۳۹۷

مدیر سایت
info@iranagrimagazine.com

به این مطلب امتیاز دهید:

کارشناسان ما در مورد مشکلات تولید محصولات، که نمی‌توانید برای آن جوابی پیدا کنید؛ می‌توانند به شما کمک کنند

info@iranAgriMagazine.com
arrow