زراعت و باغبانی و منابع طبیعی
افزایش شادابی میوه، کاهش پسماند

تولید نانو جاذب‌های اتیلن

افزایش شادابی میوه، کاهش پسماند!

مهندس علیرضا علیزاده
دکتر آزاد عمرانی، عضو هیأت‌مدیره انجمن ارگانیک، در مصاحبه با نشریه، ایران را جزو برترین کشورهای تولیدکننده میوه و سبزیجات دانست و گفت: در ایران سالانه 40 میلیون تن میوه و سبزیجات تولید می‌شود.
میوه ایران در بازارهای جهانی به‌عنوان میوه‌ای مطبوع‌، باکیفیت، خوش‌طعم و عطر مطرح بوده‌است، اما متاسفانه این حافظه جهانی در حال فراموشی است و صادرات ایران درصد ناچیزی از تجارت میوه را به خود اختصاص داده‌است! 

ایران در صدر تولید ضایعات کشاورزی

رئیس هیأت‌مدیره شرکت دانش‌میوه خاورمیانه ضمن اشاره به اینکه ایران در ضایعات کشاورزی جزو اسراف‌کار‌ترین کشورها است افزود: 30 الی 35 درصد محصولات ما در مرحله پس از برداشت از بین می‌رود. جدا از اینکه در حدود 5 الی 6 میلیارد تن ضایعات کشاورزی داریم به دنبال آن سالانه 6 الی 7 میلیارد مترمکعب از منابعی آبی کشور را از دست می‌دهیم.
اگر بتوانیم به‌واسطه استفاده از فناوری‌های نوین و روش‌های مناسب حمل و نقل، انبارداری و زنجیره تولید تا توزیع این محصولات ضایعات بخش کشاورزی را به حداقل برسانیم؛ ضمن ارز‌آوری بیشتر برای کشور، می‌توان از هدررفت منابع آبی جلوگیری کنیم.

جزو سه فناور برتر آسیا هستیم

وی ضرورت کاهش خسارت پس از برداشت محصولات را انگیزه‌ای برای ورود به این صنعت عنوان کرد و ادامه داد: در بحث ضایعات میوه و سبزی برای افزایش ماندگاری و کاهش دور ریز، نیاز به ادانش کاربردی در فیزیولوژی میوه‌ها است. 
اتیلن هورمونی است که باعث پیری، لهیدگی و تخریب مولکول‌های کلروفیل می‌شود. با حذف یا جذب گاز اتیلن می‌توان تاثیرات ثانویه آن را کنترل کرد. شرکت ما در دو دهه اخیر تولید نانوجاذب‌‌های اتیلن را در خاورمیانه کاربردی نموده‌است. 
این محصول در سال1390 موفق به کسب مقام فناور برتر، در ششمین جشنواره برترین‌‌های فانوری نانو شد. در سال1390  به‌عنوان فناور برتر دانشگاه تهران و در سال 2012 جزو سه فناور برتر آسیا به همراه شرکت هیتاچی و سامسونگ معرفی شدیم.
عضو هیأت‌مدیره انجمن ارگانیک اذعان داشت: یکی از راه‌‌های حذف اتیلن، تغییر رفتار فیزیولوژیک میوه بر مبنای پوشاندن گیرنده‌‌های اتیلن است. در این فناوری گیرنده‌های اتیلن به وسیله ماده‌ای شبیه اتیلن به نام 1mcp اشغال می‌شود.
روش دیگر کاهش ضایعات در مورد میوه‌‌هایی نظیر انار و مرکبات که بخش اعظم آن‌ها را آب تشکیل می‌دهد، استفاده از پوشاننده‌ها یا واکس‌ها است. این پوشاننده‌ها از تعرق میوه جلوگیری کرده و با کنترل افت وزن و حفظ پارامترهای کیفی میوه، نقش موثری را در افزایش ماندگاری و کاهش ضایعات میوه ایفا می‌کند.

دانش‌میوه خاورمیانه، تولیدکننده برترین واکسن میوه در جهان

شرکت ما در زمینه این پوشاننده‌ها، بهداشتی‌ترین واکس موجود در جهان را بر پایه گیاهی به‌ نام کارنوبا و صمغ بومی «زدو» تولید می‌کند.
عمرانی، بخشی از ضایعات میوه را به‌دلیل شیوع بیماری‌‌ها به محیط نگهداری محصولات دانست و افزود: چون محیط‌‌های نگهداری، عموما مرطوب و تاریک هستند شرایط خوبی برای رشد و تکثیر عوامل بیماری‌زا ایجاد می‌شود. 
دانش‌میوه خاورمیانه برای مقابله با این عوامل بیماری‌زا، رویکردی ارگانیک را به کشاورزان ارائه داده ‌است. ما برای مقابله با عوامل بیماری‌زا از فرمولاسیون‌های مختلف روغن میخک و رزماری با استفاده از دستگاه الکترو فوگر و با روش تدخینی استفاده می‌کنیم.

آخرین دستاورد ما ...

وی درخصوص جدیدترین دستاورد شرکت دانش‌میوه خاورمیانه اظهار داشت: آخرین دستاورد شرکت، حاصل یک طرح مدیریتی تلفیقی پایان‌نامه‌های دانشجویی، با نام «تیمار آب‌گرم» است. در این سیستم به‌جای اینکه برای افزایش بیان ژن‌های شوک حرارتی میوه، دستکاری ژنی انجام دهیم.
با استفاده از دما و زمان خاص، پروتئین‌های شوک گرمایی را فعال می‌کنیم. در نتیجه فعال شدن این مسیر بیوشیمیایی، گیاه ترکیباتی مومی شکل با نام فیتوکلاتین تولید می‌کند. این ترکیبات مومی خراشیدگی‌های سطحی روی میوه را که عموما در حد میکرون هستند را پوشش داده و از ورود عوامل بیماری‌زا به داخل میوه ممانعت به عمل می‌آورد.
این روش کاملا ارگانیک بوده و در حال حاضر بالغ ‌بر 400 هزار تن از مرکبات کشور بدین‌طریق گرما درمانی می‌شوند.
رئیس هیأت‌مدیره شرکت دانش‌میوه خاورمیانه در پایان تصریح کرد: متاسفانه اوضاع کشاورزی کشور خوب نیست. در کشور آلمان متوسط سن کشاورزان 25 سال است ولی در کشور ما متوسط سن کشاورزان به 53 سال می‌رسد. این متوسط سنی کشاورزی یعنی تولید غذا از اولویت خارج شده‌‌ است. 
مسئولین کشور باید دقت کنند که اگر نسل جوان کشاورزان جایگزین کشاورزان فعلی نشود، پیشینه سنتی و دانش بومی کشور از بین خواهد رفت و این موضوع قطعا زخمی بزرگی بر پیکر کشاورزی کشور وارد خواهد ساخت. 

نشریه دام و کشت و صنعت - شماره  ۲۲۰ - سال ۱۳۹۷
 

مدیر سایت
info@iranagrimagazine.com

به این مطلب امتیاز دهید:

کارشناسان ما در مورد مشکلات تولید محصولات، که نمی‌توانید برای آن جوابی پیدا کنید؛ می‌توانند به شما کمک کنند

info@iranAgriMagazine.com
arrow