اخبار و رویدادهای کشاورزی
نخستین بازدید استانی ریاست سازمان مرکزی


چهارشنبه 12 دی ماه سالجاری رمضان نژاد رئیس سازمان مرکزی نظام مهندسی به همراه معاونین برنامه ریزی و توسعه و کارآفرینی و آموزشی سازمان مرکزی طی دیداری از بخش های مختلف سازمان تهران و گفتگو با پرسنل و مدیران مربوطه به تشریح برنامه های ملی و اهداف کلان سازمان مرکزی پرداخت.

به گزارش «دام و کشت و صنعت»، به نقل از خبرنگاران حاضر در مراسم، رمضان نژاد در این دیدار با تاکید برضرورت هویت بخشی به اعضاء سازمان و ایجاد بنیان های اثرگذار و ارتقاء دهنده جایگاه آنان گفت با توجه به قیمت بالای زمین در تهران و شهرستانهای استان این شورا باید فعالان را به سمت کشاورزی "های تک" با ارزش افزوده مطلوب از جمله گلخانه ها، تولید انواع بذرها و... سوق دهد.

همچنین واحدهای پروش صنعتی دام سبک و نسل کشی از دام های پربازده و بهره ور به عنوان یک فعالیت ارزشمند اقتصادی کشاورزی می تواند در دستور کار و مورد حمایت شورا قرار گیرد.

وی با اشاره به ملزومات افزایش بهره وری که در اثر تعامل بیشتر نظام مهندسی با جهاد کشاورزی و کشاورزان استان قابل حصول است خواستار آن شد که با حضور سایر اعضاء سازمان ، تولیدات فعالان کشاورزی استان به رکوردهای ملی و کشاورزان پیشرو نزدیک و نزدیکتر شود.

مهارت و حرفه آموزی و ارتقاء توانمندی اعضاء در عملیات اجرایی واحدهای تولیدی از دیگر مواردی بود که مورد تاکید رئیس سازمان مرکزی قرار گرفت  و خواستار آن شد تا گروههای جهادی ارتقاء بهروری و انتقال دانش فنی از اعضاء سازمان ایجاد شود و به شکلی عمل گردد تا در سال زراعی آینده برخی از اعضاء به عنوان حاصل اقدامات و روش های سازمان در زمره نمونه ها ی تولید کنندگان و فعالین شاخص قرار گیرند.

رمضان نژاد که 4 دوره در سازمان استان به عنوان نایب رئیس ، رئیس سازمان و عضو شورای مرکزی، منشاء خدمات و اثرگذاری های زیادی بوده و مبتکر هویت بخشی اعضاء و طرح سربرگ و مهر ویژه با شماره نظام مهندسی برای نسخه نویسی و معرفی خدمات و توانمندیهای اعضاء بوده است. گفت امیدوارم به بزودی شاهد راه انداری دفاتر مهندسی و نصب تابلو دفاتر خدمات مشاوره مهندسی کشاورزی در استان باشیم.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به مسئولان و مدیران شورای نظام مهندسی استان توصیه کرد مباشرانه در تسهیل امور و کوتاه کردن زمان صدور یا تمدید مجوزها بپردازند و صدور مجوز را به مشکلات دیگر سازمانها گره نزند تا سرمایه گذاران و فعالان بخش کشاورزی در همه زمینه ها ازجمله آب و خاک، پرورش ماهی در دریا، پرورش صنعتی دام سبک، توسعه کشت های گلخانه ای، ارتقاء نظام زراعی کشور ، استارتاپ ها و دیگر کسب و کارهای نو و فعالیت های خدماتی و بازرگانی حضور و مشارکت فعال داشته باشند.

در ابتدای این مراسم مهندس بزرگی رئیس شورای نظام مهندسی استان تهران ضمن خیر مقدم به ریاست سازمان مرکزی به ویژه اینکه اولین دیداراستانی  وی از شورای استان تهران صورت گرفته است به ارائه گزارشی از عملکرد و توفیقات شورا در زمینه آموزش و مهارت آموزی، پیشرفت در توسعه کشت گلخانه ای و سایر وظایف محوله پرداخت.

خاطر نشان می سازد رمضان نژاد در بدو ورود به ساختمان شورای استان تهران و به اتفاق رئیس شورا با پرسنل و مدیران صحبت و از نحوه خدمات و شرایط کاری آنها باخبر شد.

مهندس بزرگی در پایان این دیدار گفت پیشنهادهای ریاست سازمان مرکزی در دستور کار شورای استان قرار می گیرد تا شاهد پیشرفت امور باشیم.

مدیر سایت
info@iranagrimagazine.com

به این مطلب امتیاز دهید:

کارشناسان ما در مورد مشکلات تولید محصولات، که نمی‌توانید برای آن جوابی پیدا کنید؛ می‌توانند به شما کمک کنند

info@iranAgriMagazine.com
arrow