اخبار و رویدادهای کشاورزی
قارچ سمی بدتر از مار سمی

 فصل بهار، رویش قارچ های سمی و خطرات استفاده از آن
 قارچ سمی بدتر از مار سمی

نشست خبری در انجمن تولیدکنندگان قارچ خوراکی با حضور آقایان دکتر افشار، دکتر ریاحی، دکتر آصف و مهندس تقوی که در خصوص مخاطرات مصرف قارچ های وحشی و خودرو بود در تاریخ 25/12/97 برگزار گردید.

 با توجه به اینکه در سال گذشته بیش از 1000 نفر دچار مسمومیت از طریق قارچ های سمی شدند و دلیل آن را سوء استفاده برخی افراد در جمع آوری اینگونه قارچ ها از طریق مراتع و جنگل ها و ورود آن ها به بازارهای محلی و فروش به صورت فله بیان کردند و همچنین عدم نظارت کافی از طرف سازمان مراتع و جنگل ها و سازمان گردشگری سبب بروز خسارات گردید.

 در این زمینه باید به چند نکته توجه ویژه داشت:
تشخیص قارچ های سمی در محل رویش امکان پذیر نیست
هیچ روشی برای مصونیت از قارچ سمی وجود ندارد 
ضرورتی برای ورود به رویشگاه ها و تامین سبد کالایی قارچ وجود ندارد در حالیکه سالانه 158 هزار تن قارچ خوراکی در ایران تولید می گردد.

 با توجه به مشکلات پیش آمده برای ورود به سال جدید که همزمان با رویش اینگونه قارچ ها می باشد باید آماده سازی و آگاه سازی جامعه در شناخت تفاوت بین قارچ سمی و خوراکی انجام شود و همچنین سازمان های مراتع و جنگل ها، تحقیقات گیاه پزشکی، جهاد کشاورزی، محیط زیست، گردشگری، حلال احمر و اورژانس در امر نظارت و آماده سازی در این امر مهم مشارکت کردند که پیرو آن بنرهایی طراحی و در اختیار استان ها برای آگاه سازی مردم از بروز خطرات و پیشگیری آن قرار خواهد گرفت.

 

مدیر سایت
info@iranagrimagazine.com

به این مطلب امتیاز دهید:

کارشناسان ما در مورد مشکلات تولید محصولات، که نمی‌توانید برای آن جوابی پیدا کنید؛ می‌توانند به شما کمک کنند

info@iranAgriMagazine.com
arrow