اخبار و رویدادهای کشاورزی
آغاز بگیر بگیر ها در وزارت جهاد کشاورزی  

 آسیاب به نوبت

دستگیری برخی از مدیران ارشد وزارت جهاد کشاورزی با اتهام های اقتصادی ، رانت خواری، وطژه خواری آغاز شد 

وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرده است از مفسدین اقتصادی و رانت خواران و ویژه خواران وزارتخانه به هیچ وجه حمایت نمی کند  حتا اگر نزدیک ترین افراد به وی باشند

در شهریور ماه امسال که وافریادای وزیر از سوء استفاده برخی از مدیرانش بلند شد و خاضعانه درخواست کرد مردم را تیغ نزنید ، بیت المال را بالا  نکشید و دلارهای ۴۲۰۰ تومانی در مجرای صحیح آن هزینه کنید و به هم پالکی ها و فرزندان و نزدیکان خاصه خرجی نکنید و گلایه های دیگر وزیر موجب شد تا گمانه زنی رسانه ها درباب چراغ سبز وزیر به شتاب گرفتن تحقیقات مراجع نظارتی و روند دستگیری مدیران متهم و حتا فرزندان و نزدیکان و شرکای مدیرانی که ظن تبانی یا جابجایی ارزها یا صدور مجوز واردات با ارز دولتی برای افرادی که محموله های وارداتی را با قیمت های مصوب عرضه نمیکردند یا کالای وارداتی با ارز دولتی را به صورت قاچاق و به نرخ دلار آزاد صادر میکردند  ، خرید  و فروش مجوز و دریافت پورسانت ،امضاهای طلایی و. . . همراه با اطلاع رسانی مطبوعات، آتش به جان متخلفان انداخته و عنقریب بگیر بگیر ها شروع شود .

جالب توجه اینکه در سال رونق تولید کالای داخلی تعدادی از رسانه های تخصصی کشاورزی که در احقاق حقوق بهره برداران کشاورزی و ممانعت از ورود کالای مشابه تولید داخل  و از طرفی بازگرداندن بیت المال و سپردن متخلفین به مراجع قانونی اطلاع رسانی کرده بودند مورد پیگرد قرار گرفتند و به قرار شنیده ها برخی از مدیران ارشد وزارتخانه با به کارگیری وکلا و هزینه از بیت المال اعلام کرده اند تا تعطیلی مطبوعات منتقد و توقف انتشار آنان پیش خواهند رفت .

اینک که در اثر نور تاباندن رسانه ها به حیات خلوت های وزارتخانه به ویژه موسساتی از وزارتخانه که محل درامدزایی هستند یا مجوز هزینه کردن یا صادرات واردات یا امضاء طلایی دارند  جای خوشبختی ست که قوه ی قضاییه نیز به برخی عملکرد ها حساس شده و امید میرود سلامت به وزارتخانه برگردد و مدیران خوش سابقه و با وجدان به ویژه مدیران جوان نیز در این زمینه اطلاعات کافی به رسانه ها و مراجع قضایی ارسال و اعتماد سازی کنند .
 

مدیر سایت
info@iranagrimagazine.com

به این مطلب امتیاز دهید:

نظر در مورد این مطلب

tans.By محمد در تاریخ 1398/7/15

منتظرم ببینم اون کسی که مد نظرم هست دا دربین بازداست شده ها می بینم یا خیر از یکی از مدیرانش بسیار عاصی و عاجزیم

کارشناسان ما در مورد مشکلات تولید محصولات، که نمی‌توانید برای آن جوابی پیدا کنید؛ می‌توانند به شما کمک کنند

info@iranAgriMagazine.com
arrow